Selçuk Köse: “Çocuklar yaz tatilini iyi değerlendirmeliler”

Okullar kapandığında, üç aylık tatil boyunca çocukların boş zamanlarını nasıl değerlendirecekleri, ailelerin en büyük sorunu. Özel Selçuk Köse Etüt Eğitim Merkezi de, ailelerin bu sorununu çözmek için 20 Haziran’da başlamak üzere 65 günlük dolu dolu hizmet programları hazırladı.

Güncel 14.06.2016, 23:45 14.06.2016, 23:47
1535
Selçuk Köse: “Çocuklar yaz tatilini iyi değerlendirmeliler”

Özel Selçuk Köse Etüt Eğitim Merkezi’nde, yaz okulu 2 Haziran’da başlıyor.
Yaz dönemi için, 65 günlük dolu dolu bir eğitim programı hazırladıklarını belirten Kurucu Müdür Selçuk Köse, yaz okulunda öğrencilerin kazanımları ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Çocuklar aynı ortamda yaşayarak birbirlerine dost olur ve arkadaşlık kavramının önemini anlarlar. Kendilerine özgüvenleri artar ve sağlıklı bir bünyeye kavuşurlar.
Yaz okullarının çocuklara, başkalarına saygı, kendine saygı, hoşgörü, kişiliklerini bulma gibi katkıları vardır.”
Selçuk Köse, bu programları uygularken her öğrenciye en iyisini yaptırma gayreti içinde, güler yüzlü eğitim verme anlayışını benimsediklerini söyledi.
TEOG sınavlarına da değinen Köse, “Sınavda çıkan sorular öğrencilerin kazanımlarını dikkate alınarak yorumlama, analiz yapma, eleştirel düşünme, sonuçları tahmin etme, problem çözme, yeterliliklerini ölçmek düşüncesi ile MEB tarafından hazırlanmaktadır. Etüt Eğitim Merkezi olarak hedefimiz öncelikli olarak 8. sınıfa geçen öğrencilerimize 6. ve 7.sınıfın eksik konularını tamamlatmak, farklı kaynaklardan yararlanarak 8.sınıf birinci dönem TEOG sınav ünitelerini eksiksiz bitirmek olacaktır.” dedi.
Selçuk Köse, yaz dönemine ilişkin şu bilgileri de verdi:
“65 günlük kamp döneminde haftada 20 saat Türkçe, matematik, İngilizce, sosyal bilgiler, fen bilgisi ve din kültürü derslerinin takviyesi yapılacaktır.
Böylelikle; yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerin, psikolojik ve teknik olarak sınav yarışına daha avantajlı başlaması sağlanmış olacaktır.
Öğrencilerin kurallara karşı çıkamayacağı, ama öğretmenin uygulama biçimi hakkında görüş ifade edebileceği bir disiplin anlayışını uygulayacağız.
Önemli olan öğrencinin hatasını görmesini sağlayarak adil davranış kazandırmaktır. Sonuç olarak; Ailenin içinde bulunmadığı hiçbir disiplin ayakta kalamaz.
Bizim amacımız problemler çıktıktan sonra değil çıkmadan önce önlemeye çalışmak olacaktır.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
açık
banner303
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@