“Şeker’in satışı hepimizin sorunu”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP'li milletvekilleri, Samsun mitingine giderken Çorum'a uğradı.

“Şeker’in satışı hepimizin sorunu”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP'li milletvekilleri, Samsun mitingine giderken Çorum'a uğradı.

05 Nisan 2018 Perşembe 01:43
“Şeker’in satışı hepimizin sorunu”

Cumartesi günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çorum’da düzenleyeceği miting öncesi Samsun mitingine giderken Çorum'a uğrayan CHP Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba ve beraberindeki milletvekillerini CHP İl Başkanı Ali Suludere ve partililer karşıladı.

Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve beraberindeki ekip önce Hürriyet Parkı’nda halkla sohbet etti ve halka şeker mitingi hakkında bilgi verdi. Ağbaba, bu mitinglerin siyasi bir miting olmadığını söyledi.

İncelemenin ardından Saat Kulesi önünde gazetecilere açıklama yapan Ağbaba, “Hangi siyasi görüşte olursa olsun bütün Çorumluları mitinge bekliyoruz. Bu bir siyasi miting değil, şeker fabrikalarının satışına karşı yapılan bir mitingdir. Sadece Türk bayrakları ile alanda olacağız. Şeker fabrikasının satılmasına karşı olan herkesi mitinge bekliyoruz. Lütfen bu seslere kulak ver senin partindeki milletvekilleri bile buna karşı çıkıyor. Bu satışı isteyen bu satışı savunan bir tek insan bile yok şu anda. Bazı mitinglerimize MHP ve Ak Partililer de katıldı. Bu satışı savunan bir tek kişi bile yok. O nedenle bu satışın duracağına inanıyoruz, hükümetin de bu sesi duymasını istiyoruz. Gel yol yakınken bu yanlıştan dön. Milli ve yerli fabrikaları uluslararası güçlere peşkeş çekme" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve milletvekilleri, Çorum il teşkilatı yöneticileri ile yaptıkları görüşmenin ardından Samsun mitingine katılmak üzere Çorum'dan ayrıldı.

(Yusuf ÇINAR)

Son Güncelleme: 05.04.2018 02:24