18 Şubat 2014 Salı 23:35
“Şehit ailelerimize minnettarız”
Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Cafer Eker, yönetim kurulu üyeleri, şehit aileleri ve dernek üyesi gazilerle bir süre sohbette bulunan Kenan Nuhut, şehit yakınlarına ve gazilere çok değer verdiklerini belirterek, onlar için her türlü hizmeti sunmaya hazır olduklarını ifade etti.

Şehit ailelerinin çok daha modern binalarda ve en iyi hizmeti almaları gerektiğini belirten Kenan Nuhut, “ Ziyaretimizi kabul etmeniz, şehitlerimizin bizleri kabul etmesi olarak görüyorum. Sadece seçim öncesi ziyaret edip, seçim sonrası sırtımızı sizlere dönmeyeceğimizi biliyorsunuz. Sizlerle sık sık bir arada olacağım. Vatan toprakları bizim için ne kadar önemliyse şehit aileleri ve gazilerimiz de bizim için o kadar değerli. Ülkemizi terör belasından sizlerin evlatları korudu. Evlatlarınız sayesinde yataklarımızda huzur içerisinde uyuyabiliyoruz. Sizlere minnettarız. Şehit ailelerine yakışır modern bir binada olmanızı arzu ederdik. Askerlerimizin aileleri çok daha güzel mekânlarda olmalılar. Seçimler sonrası belediyenin kapıları sonuna kadar şehit aileleri ve gazilerimize açık olacaktır. Hiç şüpheniz olmasın ki sizlere almak istediğiniz her türlü imkânı sunacağız” diye konuştu.

Halktan aldığı güçle ve sırtını halka dayayarak çalışacağını belirten Nuhut, “Sırtımızı sizlere dayıyor ve bize sahip çıkmanızı bekliyorum. Şeffaf, dürüst ve hesap verebilir bir belediyecilik yapacağım. Çorum’u modern çağdaş bir kent yapmak için çalışacağım. Allah’ın verdiği nefes kadar Çorum’a hizmet edeceğim. 30 Mart seçimlerinde Çorum son şansını yaşayacak. Bu konuda Çorumlulardan teveccüh bekliyorum” diyerek destek beklediğini söyledi.

Partililerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Cafer Eker ise “Çevremizdeki insanların, eşimizin, dostumuzun desteklerini esirgemeyeceklerini bilmelisiniz. Seçimlerde inşallah başarılı olur, kazanırsınız” diyerek 30 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Başkan Adayı Kenan Nuhut’a destek vereceklerini belirtti.

Ziyarette Eker tarafından Nuhut’a ‘Çorum Şehitleri ve Şehitlik Albümü’ hediye edildi.
(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 18.02.2014 23:38