“Şehirde ne varsa kırsalda da o olmalıdır”

Vali Necmeddin Kılıç, Ortaköy’ü ziyaret ederek, ilçenin ve bağlı köylerinin sorunlarını dinledi.

“Şehirde ne varsa kırsalda da o olmalıdır”

Vali Necmeddin Kılıç, Ortaköy’ü ziyaret ederek, ilçenin ve bağlı köylerinin sorunlarını dinledi.

26 Şubat 2017 Pazar 18:49
“Şehirde ne varsa kırsalda da o olmalıdır”

Ortaköy Kaymakamı Mehmet Erdem, Belediye Başkan Vekili Ali Erdemirci, ilçe şube başkanları ve köy muhtarları tarafından Çok Programlı Anadolu Lisesi önünde karşılanan Vali Kılıç, okul salonunda yapılan toplantıda ilçe ve köylerinin sorunları ile köy muhtarlarının istek ve önerilerini dinledi.

Bu toplantılardaki amacın muasır medeniyeti yakalamak ve hatta üzerine çıkmak olduğunu belirten Kılıç, “Dünyanın en yüksek seviyesini yakalamak istiyoruz çünkü biz dünyaya medeniyeti getiren büyük bir milletiz. Dünya milleti olmak için gece gündüz çalışmalıyız, alt sıralarda olmak bize yakışmaz. O halde devletimize ve milletimize güvenerek çok çalışıp dünyanın en hızlı gelişen, dünyaya yön veren bir ülke olmalıyız. Vatan toprağımızın her karışını mamur etmek bizlerin görevidir. Gönül gönüle vererek birlik ve beraberlik içerisinde bu hedefleri mutlaka başaracağız.

Şehirde ne varsa ilçelerimizde, beldelerimizde ve köylerimizde de o olmalı. Vatandaşlarımızın refahı bizi her zaman gururlandırır. Bizler merkezde yaptığımız plan ve tüm çalışmaları yerinde görmek ve takip etmek için buradayız.

Görüyorum ki Ortaköy ilçemizin tüm köyleri asfalt, altyapı ve diğer hizmetleri almış durumda, eksik kalanları da bu yılın sonuna kadar tamamlayacağız” dedi.

Vali Kılıç konuşmasının ardından Kaymakamı Mehmet Erdem ve Belediye Başkan Vekili Ali Erdemirci’den ilçe hakkında brifing aldı.

Daha sonra tüm muhtarları tek tek dinleyen Kılıç, köylerin ihtiyaç ve taleplerinin değerlendirileceğini söyledi.

(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 26.02.2017 18:58