“Seçme ve seçilme hakkımızı elde edişimiz müthiş bir başarı”

Çorum İş Kadınları Derneği Başkanı Semrin Kaleli, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 84. yıldönümü nedeniyle, Baro Başkanı Av. Kenan Yaşar ile Baro’nun kadın yöneticilerinin de katıldıkları toplantıda, “5 Aralık, pek çok insan için bir şey ifade etmeyebilir. Oysa Türk Kadınları için bugün, medeni olduğunu düşündüğümüz o Avrupa ülkelerindeki hemcinslerinden de önce elde edilmiş müthiş bir başarıdır” dedi.

Güncel 06.12.2018, 22:00 07.12.2018, 10:18
593
“Seçme ve seçilme hakkımızı elde edişimiz müthiş bir başarı”

Bu başarıyı, Osmanlı’nın ve Genç Cumhuriyet’in kadın hakları savunucusu aydınlık ve yürekli öncü kadınlara, en başta da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhuriyet’in kurucu kadrolarına borçlu olduklarını dile getiren Semrin Kaleli, “84 yıl sonra bizler bu başarıyı bağıra bağıra kutluyoruz. Sessizce kutlayacağımız toplumsal cinsiyet eşitliğini yakaladığımız günlerin hayali ile…” diye konuştu.

Dernek üyelerinden Av. Gizem Tosun Çan’ın sunum yaptığı toplantıya, Baro Başkanı Kenan Yaşar, Baro Yönetim Kurulu üyeleri Lale Koldaş, Neslihan Boyabatlı ve Zeynep Maz, milletvekili adayları Burçin Solmaz Polat ve Sinem Sarı, yine 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olan İŞKAD kurucularından Ebru Gül Çömüz katıldı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@