“Seçimlerin ülke bekasıyla bir ilgisinin olmadığı görüldü”

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, 31 Mart seçimlerine ilişkin bir değerlendirme yaptı.

Güncel 05.04.2019, 22:07
351
“Seçimlerin ülke bekasıyla bir ilgisinin olmadığı görüldü”

Açıklamasına 31 Mart’ta gerçekleşen seçimlerin ülke bekasıyla bir ilgisinin olmadığını belirterek başlayan Özsaçmacı, “Meseleyi abartmanın da bir anlamı yoktur.

Yerel yöneticilerimizi seçtik. Durum bundan ibarettir. Ama nifak için fırsat kolluyorlar.

Kazanan mütevazı olur. Kaybedenin hırçın olması beklenebilir. Kazansanız da kaybetseniz de neden hep hırçınlığınız neden bu ayrıştırıcı dilleriniz?” dedi.

Kaybedilen bütün il, ilçe ve beldelerin AKP/MHP arasında paylaşılması önerisinde bulunan Özsaçmacı, açıklamasının devamında şunları söyledi.

yapalım ama muhalefet girmesin. Seçimde bundan böyle açık oy ve gizli tasnif metodunu uygulayalım. Siz çalın, oynayın. Böylesi daha uygun rahat olun siz.

Cumhurbaşkanı, milleti birleştirir. Sizden beklenen de budur, göreviniz de budur.

Değerli hemşerilerim, aziz milletim; mahalli bir meselede, illa da genel gündemle illiyet bağı kuracaklarsa, söylenecek olan şudur: 31 Mart’tan sonra, hayatınız iyiye mi gitti, kötüye mi gitti? Milletimize bunu soracağız.

Milletimizin arasına nifak sokmaya çalışanlara karşı, şunun altını çizmek isterim; Cumhur ittifakı, bizim düşmanımız değildir. CHP’yle yaptığımız sınırlı güç birliği, toplumsal ayrışmaya karşı bir tedbirdir. Tekraren söylüyorum; bizim yaptığımız güç birliği toplumsal ayrışmaya karşı alınmış bir tedbirdir. Bunların üzerinden gerilim üretilmesine izin vermeyiz. Kim ne derse desin, biz “kardeşlik” demeye devam edeceğiz.

Kötülüğün yolu yakındır. Ona kolay ulaşılır. İyilik yolunun başındaysa, alınteri ve vicdan vardır. İYİ Parti’nin yolu, işte o alın terinin ve vicdanın yoludur. Yani, üretim ve adaletin yoludur. Yani, helal kazancın, Allah’ın bereketine olan inancın yoludur.

Kıymetli hemşerilerim; üç şeyde süreklilik olmaz; ticaretsiz mal, tekrarsız bilgi ve cesaretsiz iktidar. Cesaret, zor olana talip olmaktır. Cesaret, kolay para dururken, üretim odaklı bir ekonomiye geçmektir. Devletin gücünü arkana alıp, insanları tehdit etmek kolaydır.

Zor olan, siyasi nezaket içinde kalarak, farklı seslere tahammül etmektir. Cesur olamayanlar, korkaklar, hiç kimseye özgürlük hakkı tanımazlar. Yine o vicdanlı imamın dediği gibi; “Bütün korkaklar kendini özgür sanır. Oysa bilmezler, bütün korkaklar, hakikatin esiridir.”

Korkaklar her şeyden kaçabilirler. Ama hakikatten asla kaçamazlar.

Bu dünyada ya da ruz-u mahşerde, hakikat mutlaka, ama mutlaka yakalarına yapışacaktır.

Bizim cesaretimizin kaynağı da, işte bu imandır.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 19 Ekim 2020
İmsak 05:25
Güneş 06:49
Öğle 12:30
İkindi 15:31
Akşam 18:02
Yatsı 19:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@