SBMYO’da yeni personelle tanışma toplantısı yapıldı

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda yeni akademisyen ve idari personelle tanışma amaçlı program düzenlendi.

Güncel 26.04.2019, 21:08
331
SBMYO’da yeni personelle tanışma toplantısı yapıldı

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zekeriya Işık, düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada 10 bölüm 13 programda 47 akademik ve 17 idari personel ile 2267 öğrenciye hep birlikte hizmet verdiklerini ve özellikle mesleki eğitim etkinlikleri çerçevesinde öğrencileri işletmelere, ofislere götürerek diğer taraftan da alanında söz sahibi başarılı yönetici ve işadamlarını okulda ağırlayarak öğrencilere bilgi ve tecrübelerini aktarmalarını temel bir ilke olarak benimsediklerini ifade etti.

3 +1 işyeri uygulaması eğitim modeli ile meslek yüksekokullarının adına yaraşır bir şekilde mesleki eğitim verebilmesi için öğrencilerin üç dönem kampüste bir dönem ise bizzat meslekleri ile ilgili işletmelerde işbaşı eğitimi almalarına imkân sağladıklarını ifade eden Doç. Dr. Zekeriya Işık, “İnanıyoruz ki bu sadece öğrencilerimizin mesleki tecrübelerini artırmayacak aynı zamanda onları sektörle haşır neşir ederek istihdamlarını da kolaylaştıracaktır. Okul olarak değerler eğitimini eğitim-öğretim anlayışımızın önemli saç ayaklarından biri olarak kabul ettik. Bu bağlamda milli ve manevi değerlerimizin gençlerimiz tarafından öğrenilmesi ve özümsenmesini bir sorumluluk olarak gördük. Çevre duyarlılığından sokak hayvanlarına, bağımlılıkla mücadeleden, huzurevlerindeki yaşlılarımıza ve sevgi evlerindeki yavrularımıza kadar hemen her alanda sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaları için istikrarlı bir şekilde programlar düzenledik. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız bu eğitim-öğretim vizyonumuz ve misyonumuz doğrultusunda okulumuza ve öğrencilerimize çok önemli katkılar sunacaklardır. Ben buradan kendilerine bir kez daha aramıza hoş geldiniz diyor, yeni görevlerinin hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@