Saraybosna’ya kırtasiye yardımı

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, defter, kurşun kalem, uçlu kalem, kalemlik, boya setleri, fırça, cetvel, pergel, silgi, resim defteri gibi kırtasiye malzemelerini içeren 4 bin adet malzemenin bir TIR ile Bosna Hersek’e hareket ettiğini söyleyerek 11-16 Kasım tarihlerinde de Belediye Meclis üyelerinden oluşan bir heyetle bu ülkeye giderek öğrencilere eğitim seti dağıtacaklarını ifade etti.

Güncel 14.10.2015, 23:18 14.10.2015, 23:19
620
Saraybosna’ya kırtasiye yardımı

Çorum Belediyesi, Saraybosna’da Türkçe öğrenen gençlere kırtasiye yardımında bulunuyor.
Yunus Emre Enstitüsü Saraybosna Türk Kültür Merkezi ile birlikte yapılan proje ile Bosna Hersek’te Türkçe’yi seçmeli ders olarak seçen öğrencilere kırtasiye dağıtımı yapacak. Kırtasiye malzemeleri yola çıkarken, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü başkanlığındaki heyet ise 11-16 Kasım tarihlerinde Bosna Hersek’e giderek öğrencilere eğitim setlerinin dağıtımını yapacak.
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Yunus Emre Enstitüsü tarafından 2011’de başlatılan ve Bosna Hersek Kantonlarında Türkçenin seçmeli yabancı dil dersi olarak öğretilmesi projesi ile Bosna Hersek’teki ilkokul, ortaokul ve liselerde Türkçeyi kredili seçmeli yabancı dil dersi olarak seçen öğrencilerin ders araç-gereçlerinin karşılanması ve ilköğretim çocuklarını Türkçe öğrenmeye teşvik etmek amacıyla yürütülen “Bosna Hersek Türkçe Öğreniyor” projesine Çorum Belediyesi olarak katkı sunduklarını söyledi.
Defter, kurşun kalem, uçlu kalem, kalemlik, boya setleri, fırça, cetvel, pergel, silgi, resim defteri v.b. kırtasiye malzemelerini içeren 4000 adet malzeme bir tırla Bosna Hersek’e hareket ettiğini vurgulayarak “Çorum Belediyesi olarak Türkçe’nin öğrenilmesinde, yaygın bir dünya dili olmasında üzerimize düşen neyse yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz orada yaşayan halkla kardeşlik ve akrabalık bağlarımızın devam etmesini ve daha da kuvvetlenmesini istiyoruz. Yola çıkan bu malzemeleri inşallah Kasım ayı içerisinde Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün organizasyonunda Bosnalı gençlerimize bizzat takdim edeceğiz. ” dedi.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@