13 Şubat 2014 Perşembe 22:20
Sanayi’de küçük atölyeden 5 bin metrekarelik fabrikaya
1991 yılında Yukarı Sanayi Sitesi’nde 60 metrekarelik alanda üretime başlayan Eker Makina, aradan geçen 23 yıllık süre içerisinde hem kapasitesini, hem personelini, hem de işindeki kalite ve teknolojisini arttırdı.

Eker Makina sahibi Abdullah Eker, 2000 yılında Yukarı Sanayi Sitesi’nden Küçük Sanayi Sitesi’ne taşındıklarını belirterek, “Orada 300 metrekarelik yerimize yerleştikten sonra makina sektöründeki üretimimizi devam ettirdik. Bu sene, KSS’deki 300 metrekarelik yerden Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 4 bin metrekarelik yere geldik. Hedefimiz işletmemizi büyüterek 10 bin metrekarelik kapalı alana ulaşmak” dedi.

Deneyimli, genç ve profesyonel bir kadrolarının bulunduğunu ifade eden Eker, özel makina imalatı yaptıklarını söyledi. Yem kırma, tuz tırma makinaları, silolar, eleme tesisi, çelik konstrüksiyon üretimi yaptıklarını dile getiren Abdullah Eker, Traktörcüler Sitesi’nin 21 bin metrekarelik çelik konstrüksiyon imalatını ve montajını yaptıklarını ifade ederek, Organize Sanayi Bölgesi’nde de birçok fabrikanın çelik konstrüksiyonunu, silolarını ve bunkerlerini yaptıklarını bildirdi.

VALİ BAŞKÖY’E FİDAN TEŞEKKÜRÜ

Eken Makina sahibi Abdullah Eker, Vali Sabri Başköy’e fabrikalarına gönderilen fidanlar nedeniyle de teşekkür etti. Vali Başköy’ün OSB Bölge Müdürlüğü’ne fidan gönderdiğini, OSB Bölge Müdürlüğü’nün de bu fidanları fabrikalara dağıttığını belirten Eker, “Valimizin bize göndermiş olduğu fidanları fabrikamızın önüne diktik. Bu nedenle kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 13.02.2014 22:21