“Sanayi’de 460 dükkânın daha temelini atacağız”

Külcü, “162 dükkânı kooperatifle işbirliği halinde bitirerek esnafımıza teslim ettik. 45 bin liraya mal oldu. Şimdi 120 bin liraya satılıyor. Helal olsun. Daha çok kazanın inşallah. Yaydiğin yolundan aşağı inerken sağ taraf nasıl oldu? O dağlar, toprak yığınları dümdüz oldu mu? Planı projesi de hazır. Seçimden sonra 460 dükkânımızın daha temelini orada atacağız” dedi.

Güncel 20.03.2014, 22:09 20.03.2014, 22:10
487
“Sanayi’de 460 dükkânın daha temelini atacağız”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Küçük Sanayi Sitesi’ne seçimden sonra 460 işyeri daha yapılacağını ifade ederek, bu şekilde Aşağı Sanayi Sitesi’nden KSS’ye taşınmak isteyen esnafın işyeri sıkıntısı yaşamayacağını bildirdi.

KSS’de düzenlenen yemekli toplantıda konuşan Külcü, Küçük Sanayi Sitesi’nin Ankara yolundan ayrı kaldığı yönündeki eleştirilerin yıllardır yapıldığını ifade ederek, “Bu yaraya merhem olmaya çalışıyoruz. Hem iki sanayimizi birbiriyle birleştireceğiz hem de Ankara yoluna bağlayarak sizin beklentinize, talebinize böylece karşılık vermiş olacağız. Esnaf dostu olmak budur” dedi.

Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da yaşam konforunun değiştiğini kaydeden Külcü, “12 yıldır bu şehirde olan biten her şeye şahidim. İl Başkanlığı, Milletvekilliği ve sonrasında Belediye Başkanlığı görevindeyim. Dün bitti, geçti, gitti. Bugün yeni bir gün. Bugünü konuşurken dünü de konuşmamız lazım. 15 gündür her gün bir açılış yapıyoruz. Dün halimizi açtık. Oradaki esnafın keyfini, mutluluğunu görmeliydiniz. Oradan hemen çıktık Traktörcüler Sitesi’nin açılışını gerçekleştirdik. Salı günü 54 milyon liralık sulama projesinin temellerini attık. Pazartesi günü Devane’deki Engelli Eğitim Merkezi’nin açılışını yaptık. Hiç kimseyi görmezden gelmiyoruz çünkü biz milletimizin bize verdiği emaneti taşımaktayız” ifadelerini kullandı.

“ASLA ESNAFIN SÖZÜNÜ KESMEDİK”
Konuşmasına, 4 ay önce Çıraklık Eğitim Merkezi’nde Oto Tamircileri Odası tarafından düzenlenen bir toplantıda ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ile arasında geçen diyalogu anımsatan Külcü, “Bu millete efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik. Bazen duyuyorum, ‘belediye başkanı esnafın sözünü kesti’ diye. Belediye başkanı, Ahilik kültürüne uygun davranmayan birisine ‘yeter kardeşim, söylediklerin tamam’ dedi. Ahilik, edepli, irfanlı, ahlaklı olmak değil midir? Herkes nerede ne konuşacağını bilmelidir. Belediye başkanından sonra çıkıp korsan konuşma yapmak Ahilik ahlakına uygun olmaz. Derdin varsa söylersin, itirazın varsa konuşursun. Ama bunun yerini ve zamanını doğru tespit etmelisin. Biz asla esnafın sözünü kesmeyiz” dedi.

“SEÇİMDEN SONRA 460 DÜKKÂNIN TEMELİ ATILACAK”
Külcü, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“162 dükkânı kooperatifle işbirliği halinde bitirerek esnafımıza teslim ettik. 45 bin liraya mal oldu. Şimdi 120 bin liraya satılıyor. Helal olsun. Daha çok kazanın inşallah. Yaydiğin yolundan aşağı inerken sağ taraf nasıl oldu? O dağlar, toprak yığınları dümdüz oldu mu? Planı projesi de hazır. Seçimden sonra 460 dükkânımızın daha temelini orada atacağız. Hayırlı olsun esnafımıza.

“İKİ SANAYİ BİRLEŞECEK”
Bize hep şu söylendi. Küçük Sanayi Sitesi Ankara yolundan ayrı kaldı. Aşağı Sanayi Sitesi ve Yukarı Sanayi Sitesi birbirinden ayrı kaldı. Biz ne yaptık? İşte biz bu yaraya merhem olmaya çalışıyoruz. Hem iki sanayimizi birbiriyle birleştireceğiz hem de Ankara yoluna bağlayarak sizin beklentinize, talebinize böylece karşılık vermiş olacağız. Esnaf dostu olmak budur. Aklına gelen aklına geleni yapsın onu görmezden gel, eline mikrofon alan şunu yapacağım desin hadi onun peşinden gel. Kardeşlerim böyle belediye başkanlığı olmaz. O zaman sabah kim erken kalkarsa belediye başkanı onun peşinden gidecek. Sabah kim ilk konuştuysa bu şehirde milletvekilleri onun peşinden gidecek. Ben şuraya karar verdim şunu yapacağım. Böyle bir usul yok. Biz esnafımızla otururuz, konuşuruz, dertleşiriz doğrusu neyse onu buluruz ve Allah’ın izniyle yaparız. Biz şimdiye kadar yapamayacağımız hiçbir işe söz vermedik.

“30 MART’TA TÜRKİYE’DE OYNANMAK
İSTENEN OYUNU MİLLET BOZACAK”
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 30 Mart’ta Türkiye’de oynanmak istenen oyunu milletin bozacağını söyledi. Külcü, 10 yıl önce Anayasa kitapçığının fırlatılması sonucu doların iki katına çıktığını, gecelik faizlerin 7 bin puana yükseldiğini hatırlattı. Geçtiğimiz Mayıs ayından itibaren Türkiye’nin başına gelmedik oyun kalmadığına dikkat çeken Külcü, yapılmadık hile, düzenbazlık ve oyunun kalmadığını belirtti.

Buna rağmen ülkenin dimdik ayakta olduğunu vurgulayan Külcü, “İstikrarda bozulma yok. Ekonomik istikrar, siyasi istikrar aynen devam. Derdiniz millet olursa ayakta kalıyorsunuz. Yoksa bir gecede al aşağı ederler. Bu yaşananlardan sonra ülkenin başında Recep Tayyip Erdoğan’dan önceki başbakanlardan hangi biri olsaydı emin olun yerle yeksan olurduk. Mısır’da yaşananlara bakın. Ukrayna’da yaşananlara bakın. Bunların hepsini burada da yapmak istediler” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@