Sanayicilerden THY’nin yeni uçuş saatlerine tepki

TSO Başkanı Başaranhıncal, Türk Hava Yolları’nın 1 Kasım’dan itibaren uygulayacağını duyurduğu uçuş saatlerinin iş dünyası için verimli olmadığını ve konuyu AKP Çorum Milletvekili Uslu’ya ilettiklerini söyledi.

Güncel 25.09.2014, 09:57 25.09.2014, 10:57
522
Sanayicilerden THY’nin yeni uçuş saatlerine tepki
Türk Hava Yolları, İstanbul-Merzifon / Merzifon-İstanbul uçuş sefer saatlerinde 1 Kasım’dan itibaren geçerli olmak üzere değişiklik yapacağını resmi web sayfası aracılığıyla ilan etti.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal’ın 11 Meslek Komitesi Başkanı ile birlikte Mitoden Turizm Acentesi sahibi Mithat Kaya’ya ziyareti sırasında uçuş saatlerindeki değişiklik konusu gündeme geldi.

Meslek Komite Başkanı Kaya, THY'nin resmi internet sitesinin bilet rezervasyonu bölümünde, 1 Ekim'den sonra gerçekleştirilen uçuşların; İstanbul-Merzifon seferinin her gün 16.10-17.40 saatleri arasında, Merzifon-İstanbul uçuşlarının da 18.30-19.55 saatleri arasında yapılacağını duyurduğunu belirterek “Bu uçuş saatleri, ilimiz iş dünyasına uymamaktadır. Uçuş saatleri, şu anda uygulanan saatlerde devam etmezse hem Merzifon Havaalanı'nın yolcu potansiyeli ciddi anlamda düşecek, hem de iş adamlarımız vakit kaybına uğrayacaktır” dedi.

TSO Başkanı Başaranhıncal ise, uçuş saatlerinde 2012 yılı Mart ayında da değişiklik yapılmasının gündeme geldiğini hatırlatarak “O dönemde konuyu AKP Çorum Milletvekili Salim Uslu'ya ilettik. Milletvekilimizin girişim ve emeğiyle uçuş saatleri iş dünyasının talepleri dahilinde uygulandı. 1 Kasım'dan itibaren uygulanmak istenen uçuş saatleri ise iş dünyası için verimlilik arz etmemektedir. Konuyu yeniden Milletvekilimiz Salim Uslu'ya ilettik ve kendisi de bu konuda girişimlerini başlatmış bulunmaktadır. Türk Hava Yolları'nın uçuş saatlerinde neden eski haline getirmeye çalıştığını anlamakta zorlanıyoruz” diye konuştu.

İş dünyasının talepleri doğrultusunda Çorum TSO olarak uçuş saatleri konusunda hassasiyet gösterdiklerini belirten Başaranhıncal, “Konu hem bizlerin, hem de Sayın Milletvekilimizin takibindedir. Kısa süre içerisinde olumlu bir sonuç alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@