Sanat Sokağı’nın “sevgi” umudu

Pirbaba Çamlığı ile Kız Meslek Lisesi arasındaki, araç trafiğine kapalı dar sokak, yaklaşık çeyrek asır önce Belediye tarafından “Sanatçılar Sokağı” olarak düzenlenmiş, müzisyen gençler burada açıkhava konserleri verirken, ressamlar da hem sanatlarını icra etmeye, hem de eserlerini teşhir etmeye başlamışlardı.

Güncel 11.02.2017, 01:14 11.02.2017, 01:16
4771
Sanat Sokağı’nın “sevgi” umudu

Sonraki yıllarda işlevini kaybeden bu sokağa oturma grupları yapılmıştı. Son olarak da Belediye, küçük küçük ahşap dükkanlar yaparak sokağı hediyelik eşya satışına ve sanatsal etkinliklere tahsis etti. Ancak, küçük dükkanların çoğu boş kaldığı gibi, açılan dükkanlar da arzulanan ilgiyi görmedi.

Moda Gümüş’ün sahibesi Fatma Şamlı, bu sokağı turistik beldelerdeki hediyelik eşya satışı yapılan çarşılar gibi ilgi çekici bir yer haline getirmek istediklerini, ancak kimseden ilgi ve destek görmediklerini belirterek, “Sokağın canlanması için tek umudumuz, 14 Şubat Sevgililer Günü” dedi.

Bu anlamlı gün nedeniyle fiyatlarını “atölye” fiyatına indirdiklerini ifade eden Fatma Şamlı, atölyeden halka gümüş takılar,  tek taşlar, kolyeler, setler, tesbih, çakmak, kişiye özel tasarımlar, küpeler, yüzükler, şık takı tasarımları sunduklarını, cıvıl cıvıl, rengârenk bir sokak oluşumu için herkesten destek beklediklerini söyledi.

(Aliye ÖNCEL)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@