Salim Uslu, Mehmet Akif İnan anma etkinliğine katıldı

Memur-Sen Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan, vefatının 14. yılında "Mehmet Akif İnan, Memur-Sen ve Büyük Türkiye” paneliyle anıldı. Panele, AKP Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Salim Uslu da konuşmacı olarak katıldı.

Güncel 05.01.2014, 21:54 05.01.2014, 21:55
728
Salim Uslu, Mehmet Akif İnan anma etkinliğine katıldı

Başkent Öğretmenevi'nde düzenlenen panelde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, gündemdeki konulara değinerek parelel devlet iddialarının üzerine gidilmesi gerektiğini, toplum mühendislerinin oyunlarına karşı uyanık olunması gerektiğini bildirdi. Gündoğdu, Mehmet Akif İnan’ın örgütlü mücadeleye önemli katkılar sağlayan bir isim olduğunu, misyonunun adam yetiştirmek olduğunu vurguladı.
Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdinç Yazıcı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Prof. Dr. Şükrü Karatepe ile birlikte panele konuşmacı olarak katılan Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Salim Uslu da bu ülkede zaman zaman ters rüzgarlar estiğini ancak ‘Yel kayadan ne koparır’ tavrında hiç olmadıklarını ifade etti.
Birikimlere sahip çıkılması gerektiğini belirterek “Hak-İş’in Memur-Sen hareketinin ya da memur sendikacılığının gerekliliğini düşünmüş olması, Memur-Sen’in kuruluşunu teşvik etmiş, katkı sağlamış olması Hak- İş’in bir himmeti değildir. Bir sorumluluğudur” diyen Uslu, İnan’ın ilkelerin adamı olduğunu, hiçbir zaman konjonktürel düşünüp, rüzgâra göre pozisyon alma kolaycılığı içerisine girmediğini söyledi.
Uslu, “Mehmet Akif İnan, demokrat bir insandı. Demokrasinin egemen olduğu bir ortamda ancak sorunların inanır, ülkenin çağdaş standartların gerisinde olduğunu düşünüyordu. İnsanların; düşündüğü, konuştuğu, okuduğu ve yazdığı için mahkûm edilmesini kınardı. Aydın namusu ve duyarlılığına sahipti. Adaleti ve meşruiyeti her zaman savuna gelmiştir” dedi.
Programda, Mehmet Akif İnan'ın hayatının anlatıldığı belgesel gösterimi yapıldı. (Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:22
Güneş 07:50
Öğle 12:57
İkindi 15:30
Akşam 17:54
Yatsı 19:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@