Salim Uslu: “Dünyanın gözü 30 Mart seçimlerinde”

Ak Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, yerel seçimlerde kimin seçimi kazandığından öte Ak Parti’nin kazanmasının önemli olduğunu belirterek, “Adayımız kim olursa olsun, genel merkezimizin kararına saygı göstererek el ele kol kola olacağız.

Güncel 28.01.2014, 23:45 28.01.2014, 23:46
450
Salim Uslu: “Dünyanın gözü 30 Mart seçimlerinde”
Bu basit bir yerel seçim değildir. İsrail de, ABD başkanı da, Türkiye’deki seçim sonuçlarıyla, Ak Parti’nin oy oranıyla yakından ilgilenmektedir. Bu seçimler bir anlamda seçimlerin anasıdır. Bunca hengameden, operasyondan, kurulan tuzaktan sonra bu seçimlerde Ak Parti’nin ne kadar oy aldığı önemlidir” dedi.
Alaca Belediyesi’ni ziyaretinde konuşan Uslu, partililere birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Dünyanın gözünün Türkiye’de olduğuna dikkat çeken Uslu, Gezi olaylarında Türkiye ile yakından ilgilenen yabancı ülkelerin seçim sonuçlarıyla da aynı şekilde ilgilenmeye devam edeceğinin altını çizdi.
Almanya’nın Hamburg kentinde yaşanan olaylar nedeniyle sıkıyönetim ilan edildiğini hatırlatan Uslu, “Gaz bombaları da kullanıldı. Biber gazı da kullanıldı. Alman basınından bir tanesi şikayet etmedi. ‘Türkiye’deki olayları kaygıyla izliyorum’ diyen Merkel, Hamburg’taki olayları görmezden geldi, dünyaya duyurmadılar. Bence milliyetçilik bu. Varsa sorunun kendi içinde çözersin bunu davul çalarak dünyaya duyurmanın bir alemi yok. Gezi olaylarına burnunu sokan Almanya, Hamburg olaylarına kimseyi karıştırmadı. Belediye’nin Ak Partili olması önemlidir. Sen ben yok. Yorulmak, usanmak yok. Bütün gücümüzle koşmak durumundayız” diye konuştu.
Geçmişte yapılanların bazen insanların hafızasında flulalaştığını veya unutulduğunu dile getiren Uslu, yapılması gereken çalışmaların göz önünde daha diri durduğuna işaret etti.
Çalışan bir iktidar olduğunda beklentilerinde yükseldiğine dikkat çeken Uslu, “10 yıl önce ‘bu memleket adam olmaz’ denilen noktadan bugün ‘bu niye yapılmıyor’ noktasına geldi. Toplum beceri yeteneğimizi gördü. Geçmişte, para yok diyorlardı. Devlet borç batağında diyorlardı. Dünyanın yardım yapan üçüncü ülkesiyiz diyoruz. 17 Aralık operasyonu oldu. Bütün parasal değerler, ekonomik göstereler alt üst oldu. Türk lirasının hız kaybetmesi doların değerlenmesiyle nedeniyle borç stokları arttı. Borsa düştü. Borsanın düşmesi Türkiye’ye sıcak para girmiyor demektir. Sıcak para girmeyince daha yüksek fazla borçlanacağız demektir. Borçlanma maliyetlerinin iki kat artması demektir. Bu şartlarda seçime gireceğiz. Bir kısım yaftalarla, suçlamalar, imaj yaralamasıyla seçime bizi sokarak mağlubiyetimizi görüp sevinmek istiyorlar. Bunlara fırsat vermeyelim. Kimin belediye başkanı olacağı değil dünya lideri olan Başbakanımıza destek vererek dünyaya ‘biz yıkılmadık, ayaktayız ve biz Türk milletinin sağlam iradesini temsil ediyoruz’ diyebilmeliyiz” ifadelerini kullandı. (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@