27 Ocak 2014 Pazartesi 23:06
Salim Uslu: “Çorum bütünşehir olmayı çoktan hak etti”
Çorum Belediyesi’nin 5 yıllık faaliyetlerinin değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda konuşan Uslu, Muzaffer Külcü sayesinde geçmişten geleceğe bir ufuk turu yaptıklarını belirterek, “Hem geçmişte hangi kötü ve kalitesiz hizmetlerle muhatap olduğumuz gördük hem de modern toplumda olması gerekenlerin yerine getirildiğinde nasıl bir kent fotoğrafının ortaya çıktığını gördük” dedi.
Belediye’nin yapması gereken her şeyi layıkıyla yerine getirdiğini ancak burada bir eksikliğin daha bulunduğunu vurgulayan Uslu, “Çorum bütünşehir olmayı çoktan hak etti. Merkezi belediyenin, bütün ilçelere ve en ücra köylere kadar hizmet götürmesinin hiçbir engeli yok. Bu vesile ile kent içi iç göç de engellenmiş olacaktır” şeklinde konuştu. Uslu, yeni bir yasayla Çorum’un bütünşehir olması gerektiğini dile getirdi.
Başkan Külcü’yü başarılı çalışmalarından dolayı tebrik eden Uslu, toplumsal barışı ihmal etmeden, Çorum’un bileşenlerini, çoğulcu kültürünü gözeterek adil hizmet götürmenin çok önemli olduğunun altını çizdi. Toplumsal barışın, sevginin, muhabbetin olmadığı yerde dikilen ağaçların, yapılan yolların, parkların da bir anlamının olmayacağını ifade eden Uslu, mutlu şehirler yaratmanın gönüllerde köprü kurmaktan geçtiğini, Külcü’nün de bunu en iyi şekilde gerçekleştirdiğini savundu.
AK belediyeler ile ak günlere ulaşılmasını arzu ettiklerini vurgulayan Uslu, merkezi iktidar ile yerel yönetimlerin aynı siyasi partiden oluşmasının, uyumlu çalışma açısından faydalar getireceğini söyleyerek, “Çorum halkının aklına ve vicdanına güveniyorum” diye konuştu. (Taner ŞİMŞEK)
Son Güncelleme: 27.01.2014 23:07