Salim Akaydın’da bilim fuarı

Bahçelievler Öğretmen Salim Akaydın İlkokulu’nda 2. Tubitak 4006 Bilim Fuarı, resim sergisi, müzik dinletisi ve kermes programı düzenlendi.

Salim Akaydın’da bilim fuarı

Bahçelievler Öğretmen Salim Akaydın İlkokulu’nda 2. Tubitak 4006 Bilim Fuarı, resim sergisi, müzik dinletisi ve kermes programı düzenlendi.

29 Mayıs 2017 Pazartesi 01:22
Salim Akaydın’da bilim fuarı

Öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlayan Bilim Fuarı etkinliğinde 17 öğretmenin danışmanlığında, 72 öğrencinin hazırladığı 33 proje davetlilerin bilgisine sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Tufan Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Pınar Kolejleri Genel Koordinatörü Kazım Alpoğlu, Bahçelievler Öğretmen Salim Akaydın İlköğretim Okulu Müdürü Aziz Usta, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Usta, okulun Çorum’da eğitim kalitesini artırmasında önemli rol oynadığını belirtirken “ Bu yarışmanın temel amacı genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, soru sormaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya ve araştırmalarını ürüne dönüştürebilmelerine yönlendirebilmek ve teşvik etmektir. Okulumuz Çorum ilinin eğitim kalitesini artırmada önemli katkıda bulunan güzide okullardan birisidir. Okulumuzda 39 ortaokul şubesi 3 anasınıfı şubesi olmak üzere toplam 42 şubede 1190 öğrenci eğitim öğretim görmektedir. 2016-2017 eğitim öğretim yılında gerçekleşen ortak sınavların birincisinde sınava giren 236 öğrencinin ortak sınav ders ortalaması 76.42 olup ikinci ortak sınavda 15 öğrencinin tam yapması ve diğer öğrencilerin başarılarının artması sonucu yedi puan artışla 83.01 olmuştur. Okulumuz adına bu başarıda emeği geçen ve serginin hazırlanmasında katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Aziz Usta’nın konuşmasının ardından yapılan müzik dinletisi yapıldı. Daha sonra ise protokol üyeleri Bilim Fuarı’nın açılışını yaparak öğrencilerden eserleri hakkında bilgi aldı. Etkinlik gezi ve ikramlarla son buldu.

(Esra ESEN)