Salih Kapusuz ödünç oy istedi

Sungurlu ve Boğazkale’deki seçim çalışmalarından sonra Çorum’a gelen ve AKP SKM’yi ziyaret ederek seçim bürosu açılışında vatandaşa hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, her ilave bir oyun ülkenin geleceğinin yükselmesi için bir tuğla anlamına geleceğini söyledi.

Güncel 15.03.2014, 00:40 15.03.2014, 00:57
843
Salih Kapusuz ödünç oy istedi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, partilerine oy vermeyen seçmenlerden ödünç oy isteyerek, “Her ilave bir oy Türkiye’nin gelece için geleceğinin yükselmesi için bir tuğla mesafesindedir” dedi.

Çorum’da Ulukavak Mahallesi seçim bürosu açılışında halka hitap eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, “Nasıl olsa seçimleri kazanıyoruz” anlayışının yanlış olduğunu belirtti. Kapusuz, partililerden tek tek dolaşarak, herkesi kucaklamalarını ve oy istemelerini istedi.

Salih Kapusuz, AKP’li olmayan ve AKP’ye oy vermeyen seçmenlerden ödünç oy isteyerek, “Ödünç oya da ihtiyacımız var. Neden var. Şundan var. Bizim alacağımız burada alacağımız oy oranı yüzde 65 değil, yüzde 70, yüzde 80 oy Çorum’dan çıkacak böyle bir sonuç ne anlama gelir biliyor musunuz? Washington bunu duyar. İsrail bunu duyar. Pentagon bunu duyar, Pensilvanya’da bunu duyar, ittifaktakilerde bunu duyar bunu görür bu milletle aşık atılamayacağını görür. Her ilave bir oy Türkiye’nin gelece için geleceğinin yükselmesi için bir tuğla mesafesindedir” dedi.

Türkiye’de projeler büyüdükçe birilerinin rahatsız olduğunu ve dışarıdan bir müdahale ile bu rahatsızlığı bastırmak istediklerini dile getiren Kapusuz, “Gezi olayları öncesinde iki tane nükleer santral yapma kararı alınmış birisi başlatılmış. 100 milyon kapasiteli havalimanı yapılacak. Üçüncü köprü yapılacak. Marmaray yapılmış. Hızlı trenler yapılacak yetmedi, Kanalistanbul yapılacak. Bu kimin lehine olacak tamamlanınca. Bu milletin lehine. Türkiye’nin lehine. Bunu kim istemez Türkiye’nin rakipleri istemez, Türkiye’nin düşmanları istemez. Soruyorum size 100 milyon kapasiteli havalimanı yapılırsa bundan kim kaybedecek? Alman kaybedecek, Fransız kaybedecek, Hollandalı kaybedecek, İngiliz kaybedecek. Kanalistanbul yapacaksınız. Süveyş kanalından geçen tüm gemiler tıkır tıkır para ödüyor. İstanbul Boğazı’ndan geçen gemilerden kuruş almayız. Neden, çünkü Möntro anlaşması gereği alamıyoruz. Kanalistanbul’u yaparsak ne olacak para alacağız. Bugüne kadar parasız geçenler oradan paralı geçmeyi istemez. Bu projeler büyüdükçe, geliştikçe birileri rahatsız oldu. Bu rahatsızlığı dışarıdan müdahale ettiler başaramadılar. Ekonomik darbe vurmak istediler beceremediler. Askerlere darbe yaptırmak istediler başaramadılar. Parti kapatma davası açtılar başaramadılar. Sokakları harekete geçirmek, şiddeti, terörü artırmak ve insanımızı karşı karşıya getirmek istediler. Birde bu kadrolar temiz, pırıl pırıl kadrolar bunlara çamur atmak lazım, bunlara iftira atmak lazım bu milletin nezdinde, dünyada da bu başarılı kadroların imajını bozmak lazım. Bunu kim yaptı. Dışarıdan destekli bizim dost kabul ettiğimiz post modern darbeden sonra, dost modern darbe yapmak isteyenler. Kirli ittifakın içerisinde olanlar yargı darbesi olarak bunu gerçekleştirmek istediler. Türkiye hükümeti ve iktidarına darbe vurmak istediler” diye konuştu.17 Aralık süreciyle ilgili de açıklamada bulunan Kapusuz, şunları söyledi: “Hatırlayın 17 Aralık’ı, 17 Aralık’ı biz çok kullanıyoruz. Doğru anlaşılmazsa nasıl ki üç dönem seçim kazandığı halde rahmetli Menderes tasfiye edilmiş ise AKP’yi, Tayyip beyin geleceğini de karartmak isteyenler içeride ve dışarıda ittifak yaptılar. Bir araya geldiler. Tasfiye etmek istiyorlar. Bu tasfiyede en son olarak bu yolu tercih ettiler. 3 konuyu birleştirdiler. Birisi bir vakıf, bir tanesi Halkbankası, bir tanesi de İranlı bir işadamı. Her biri ayrı bir konu. Ama dinamitleri bilenler bilir. Tek dinamiti tek lokumla patlatırsan sesi az çıkar tahribatı az olur.

Ama üç tane lokumu sararda patlatırsan onun tahribatı büyük olur düşenciyle bu darbeyi aslında Aralık’ta yapmayacaklarmış, ne zaman yapacaklarmış biliyor musunuz? Mart ayında. Neden? Bu olaylar patlasın, milletin kafası dönsün, şaşırsın, hükümette bu süreçte kendini toparlayamasın. Biz milletle AKP arasına bir duvar örelim. İrtibatı kuralım. Kabloları keselim istemişler. Ama Allah şaşırtacak ya Allah doğrunun yardımcısıdır. Bizim İstanbul’a gönderdiğimiz bazı görevlilerinden şüphelenmişler ve hemen senaryolarını devreye koymuşlar. 2013 yılı Mayıs ayında her şey Türkiye’nin lehine, ama bugün Gezi olaylarıyla başladıktan sonra 17 Aralık ve 25 Mart’tan sonra gelinen nokta şu Türkiye’nin bu işten kaybı 159 milyar dolar. Daha bunlar piyasalardaki etkilerini tam göstermedi. Siz 10-12 yıldır gece gündüz demeden bu milletin hakkını hukukunu koruyarak hizmet etmeye çalışacaksınız ama birileri sizin bu kadar çalışmanızı adeta tarumar etmek için darbe girişiminde bulunacak. Bu millet bu oyunu gördü ve bu oyunu bozmaya da karar verdi”.

Amerika karşıtı olduğunu bilinen CHP’de ABD aşkı başladığını söyleyen Salih Kapusuz, “CHP ana hatlarıyla hep Amerika’nın karşısında olduğu bilinen bir partidir. Ama son zamanlarda bir Amerika aşkı başladı. Daha sonra randevu aldı gitti. Geldikten sonra nasıl Anayasa Mahkemesi’nin kapısını aşındırıyorlar ise şimdide ABD Büyükelçiliği’nin kapsını aşındırıyorlar. Ben kahraman Çorum’dan şunu haykırmak istiyorum, siz bu milleti tanımadınız. AKP’yi bilmiyorsunuz. Siz daha bu imparatorluğun çöküşünü çok ama çok beklersiniz. Aksine bu imparatorluğun büyüdüğünü, güçlendiğini güçlendikçe de sizlerin tedirginliğinin artacağına bu millet tarihine, kültürüne, başbakanına, iktidarına sahip çıkmaya devam edecektir. 30 Mart bunun sembolü olacaktır. Tarihe düşecek bir gün olacak” diye konuştu. (İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
hafif kar yağışlı
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:24
Güneş 07:53
Öğle 12:56
İkindi 15:25
Akşam 17:48
Yatsı 19:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@