Salih Erkan Tarancı: “Çorum’da asayiş sorunu yok”

Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, Çorum’da asayiş konusunda herhangi bir sorun yaşanmadığını belirterek, “Çorum huzurlu bir kent” dedi.

Güncel 30.12.2014, 00:22 30.12.2014, 00:23
2248
Salih Erkan Tarancı: “Çorum’da asayiş sorunu yok”
Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, Çorum’da asayiş konusunda herhangi bir sorun yaşanmadığını belirterek, “Çorum huzurlu bir kent” dedi.
Vali Ahmet Kara’nın Özel İdare’de düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin asayiş ile ilgili sorularını yanıtlayan Tarancı, son günlerde meydana gelen kurşunlama ve cinayet gibi olayların arkasında “işsizlik, eğitimsizlik” gibi sıkıntılar nedeniyle toplumda kendisine yer edinemeyen sınırlı sayıdaki sabıkalı gencin bulunduğunu söyledi. Söz konusu kişilerin polis tarafından bilindiğini belirten Tarancı, “Birçoğunun sabıkası var. Ancak bir şekilde ıslah olmuyorlar. Yeni düzenlemelerle birlikte birçok olayın karşılığı olan cezalara verilen takipsizlik kararlarını sanki ceza verilmemiş gibi görüyorlar. Ancak bu böyle değil. Eklenen dosyalarla birlikte bir anda 8-10 yıl gibi hapis cezası alabilirler” dedi.
Çorum’da av tüfeği ile kurşunlama hadiselerinin sıklıkla görülmeye başladığını ifade eden Tarancı, bu olaylara karışanların 70 kişiyi geçmediğini belirterek, “Aynı kişiler sürekli karşımıza çıkıyor” diyerek, bunlardan 13’ünün kendilerini suç dünyasından arındırdıklarını söyledi.

“8 AYDA 400 BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI”
Emniyet Müdürü Tarancı, 8 aylık görev süresi içerisinde Çorum’da infial yaratan herhangi bir toplumsal olay yaşanmadığını söyledi.
Sivil toplum kuruluşlarının anayasal hak olan basın açıklamalarını güzel bir şekilde yaptıklarını ifade eden Tarancı, 8 ayda 400 basın açıklaması yapıldığını dile getirerek, “Basın açıklamalarıyla ilgili hiçbir sıkıntı yaşanmadı” şeklinde konuştu.

“52 KİŞİ HAKKINDA İÇİCİLİKTEN İŞLEM YAPILDI”
Tarancı, özellikle gençlerin abartılı egzoz ve pati çektirmelerinin rahatsızlığa neden olduğunu ifade ederek, bu konuda araç kullanan gençlerin biraz daha duyarlı olmaları gerektiğini söyledi.
Öte yandan uyuşturucu konusunda da açıklama yapan Tarancı, Çorum’da büyük bir uyuşturucu kullanımından söz etmenin mümkün olmadığını bildirdi. Tarancı, “Son 40 gün içerisinde içicilikten dolayı işlem yapıldı. Burada özellikle gençlerimiz oto kontrolü elden bırakmamak zorunda” dedi.
Tarancı, yeni Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası’na 10 Nisan Polis Haftası’nda taşınacakları bilgisini de verdi.

“İNTİHAR TEŞEBBÜSÜ TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE”
Vali Ahmet Kara ise Çorum’da asıl üzerinde durulması gereken konunun “intihar teşebbüsü” olduğunu dile getirdi.
Kentteki intihar teşebbüsünün Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirten Vali Kara, “Çorum’un emniyet alanında en tehlikeli boyutu intihar teşebbüsü. Bu konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz” şeklinde konuştu.
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@