Sait Topoğlu: “Geçen yıl 20 bin ton kömür dağıtıldı”

Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla köylerde 20 bin ton kömür dağıtıldığını açıkladı.

Güncel 30.04.2014, 21:52 30.04.2014, 21:52
975
Sait Topoğlu: “Geçen yıl 20 bin ton kömür dağıtıldı”

Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla köylerde 20 bin ton kömür dağıtıldığını açıkladı.

Merkez köy muhtarlarını SYDV Mütevelli Heyeti’nde temsil edecek olan 1 üyenin belirlenmesi için yapılan seçimde konuşan Topoğlu, SYDV’nin fakr-u zaruret içerisinde kalanlara yardım yaptığını dile getirdi.

Topoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Mart ayında seçimler yapıldı. Büyük bir kısmınız yeni seçildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum.

Sağlık işlemleri eskiden yeşil kart ile yapılıyordu. Şimdi yeşil kartlılar genel sağlık sigortası kapsamına alındı. SYDV’ye gelerek gelir tespiti yaptırmaları halinde sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyorlar.

SYDV, fakr-u zaruret içerisinde kalanlara yardım yapıyor. Geçen yıl 20 bin ton kömür dağıtıldı. Kömür dağıtımını ‘traktörlerinizle gelin kömürünü alın’ şeklinde değil, kömür yüklü TIR’ları girebildikleri köylere gönderiyoruz ve çevredeki köylere de haber veriyoruz. Bu şekilde hizmeti ayağınıza götürmek istedik.

Afet, yangın ve diğer felaketlerde de vakfın yanınızda olduğunu bilin. Vakıf aracılığıyla, çocuğunu okula gönderen ailelere eğitim yardımı yapılıyor. Üniversiteye gidenlere 150 liralık burs veriliyor.

Vatandaşlarımız SYDV’ye uğradığı takdirde yardımlar hakkında bilgi alabilirler. Burayı kendi eviniz gibi bilin. Vakıf olarak, köylerde zor durumda olan vatandaşlarla önce muhtarlar aracılığıyla irtibata geçiyoruz. Zor durumda kalan vatandaşlarımız gerek sizler aracılığıyla gerekse de kendileri TC kimlik numaraları ile vakfımıza başvuru yapsınlar.”
(Taner ŞİMŞEK)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@