Sağlıkta güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz”

AKP Çorum Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Dr. Cahit Bağcı, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.

Güncel 15.03.2014, 01:11 15.03.2014, 01:12
350
Sağlıkta güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz”

AKP Çorum Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Dr. Cahit Bağcı, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.

Bağcı, iktidar olarak vatandaşların sağlık ihtiyaçlarını karşılama konusunda görevlerini yerine getirdiklerini ve olumlu sonuçları da gördüklerini belirterek, “ilerleyen yıllarda da 2023 vizyonumuz çerçevesinde yeni çalışmalar ile hem vatandaşımızın sağlık ihtiyacını karşılamaya, hem de sağlık çalışanlarının özlük haklarını iyileştirmeye yönelik güçlü adımlar atacağız” dedi.

Bağcı’nın Tıp Bayramı mesajı şu şekilde: “14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle yurdumuzun her köşesinde insan sağlığı için fedakârca hizmet eden, karşılaştığı türlü güçlüklere rağmen vatandaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayret gösteren; hekimleri, hemşireleri, hastabakıcıları, ATT’leri, Ambulans görevlilerini ve tüm sağlık çalışanlarını tebrik ediyor, hizmetleri için şükran ve sevgilerimi sunuyorum. Tüm Dünyanın yakından takip ettiği ve her alanda Dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyede olan Türkiye, sağlık alanında da ne kadar ileride olduğunu son yılda yapılan yüz nakli ve organ nakli gibi ameliyatlarla kanıtlamıştır. Organ nakli, kanser, tüp bebek vs gibi belli alanlardaki tıp hizmetleri için dünyanın her yerinden hastalar ülkemize gelmekte ve kendilerini Türk doktorlara emanet etmektedir.

Hükümet olarak bizler de vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarını karşılama konusunda görevimizi yerine getiriyoruz ve olumlu sonuçlarını da görüyoruz. Ülkemizin refahını artırmak ve halkımıza daha kaliteli hizmet vermek adına sağlık hizmetlerini tek çatı altında toplayacak olan Sağlıkta Dönüşüm Projesi ile geçen hafta Mayıs 2015’te bitirilmesi planlanan 650 yatak kapasiteli merkez ilçemize yapılacak olan Şehir Hastanemizin temelini hep birlikte attık. 22 Milyon TL’ye mal olan 100 yatak kapasiteli Osmancık Devlet Hastanemizi, 30 Milyon TL’ye mal olan Alaca Devlet Hastanemizi açtık. Kargı Ahmet Hamdi Akpınar Devlet Hastanemizin de temelini attık. İlçelerimizdeki ihtiyacı karşılaması için yeni ambulanslarımızı hizmete soktuk. İlerleyen yıllarda da 2023 vizyonumuz çerçevesinde yeni çalışmalar ile hem vatandaşımızın sağlık ihtiyacını karşılamaya, hem de sağlık çalışanlarının özlük haklarını iyileştirmeye yönelik güçlü adımlar atacağız. Bu kutlu gün vesilesi ile tekrar sağlık alanında gönül vermiş, tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını tekrar tebrik ediyor, hizmetleri için teşekkür ediyor, selamlarımı sunuyorum.”
(Hüseyin Gazi KOLAÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:04
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:00

Gelişmelerden Haberdar Olun

@