“Sağlıkta dünyayı takip etmeliyiz”

Hitit Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sağlıkta Gelecek” konulu panele katılmak üzere Çorum’a gelen Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Çorum Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile görüştü.

Güncel 13.01.2020, 23:20
334
“Sağlıkta dünyayı takip etmeliyiz”

Vali Mustafa Çiftçi ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ün de hazır bulunduğu ziyarette Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, dünyanın merkezi, sevginin, kardeşliğin ve kadim medeniyetlerin başkenti Çorum’a gelen Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe’den bir takım güzel müjdeler aldıklarını söyledi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe de, Çorum’a gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çorum bizim için de önemli bir şehir. Özellikle Hitti Üniversitesi’nin bilimsel çalışmalara yönelik katkılarının önemli olduğunu görüyoruz. Hitit Üniversitesi’yle birlikte tıbbi ilaç konusunda işbirliği yapacağız. Üniversitenin burada önemli bir laboratuvarı var. Bakanlık olarak tıbbi cihazların kalibrasyonunu buradaki laboratuvarda yapıyoruz” dedi.

“Sağlıkta gelecek” konusunu ele almak üzere Çorum’a geldiğini kaydeden Meşe, “Çorum’da sağlıkta geleceği konuşacağız. Dünya gelişiyor. Dünyadaki gelişmelere paralel bizim de gelişmemiz gerekiyor. Dünyayı takip etmeliyiz, geride kalmamalıyız. Sağlık da en az savunma kadar stratejik bir konu” diyerek, özellikle ilaçta ve cihazlarda yerlileşme ve millileşme çalışmalarına hız verdiklerinin altını çizdi.

(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 07 Haziran 2020
İmsak 03:06
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:15
Yatsı 22:03

Gelişmelerden Haberdar Olun

@