“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” yarışması için başvurular başladı

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Türkiye’de tüm okullarda uygulamaya geçirilen görsel ve edebî alanda eserlerin ödüllendirileceği “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasının başvuruları başladı. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 17 Şubat olarak açıklandı.

Güncel 16.01.2017, 23:28
1260
“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” yarışması için başvurular başladı

Yeşilay tarafından 2011 yılında İstanbul’da başlatılan ve bu yıl 7.’si yapılacak olan “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışması, şimdi ise Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde uygulanacak.

İlkokul, ortaokul ve liselerde, "bağımlılık" konulu edebî ve görsel kategori olarak kompozisyon, şiir, afiş, resim, karikatür ve kısa video gibi alanlarda düzenlenecek yarışmada öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmeleri; sigara, alkol, uyuşturucu, teknoloji ve kumar bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkileri konusunda kendilerinde ve çevrelerinde farkındalık oluşturmaları amaçlanıyor. Yarışmaya katılacak eserler için son başvuru tarihi ise 17 Şubat 2017 olarak belirlendi.

ÖĞRENCİLER ÖNCE KENDİ İLLERİNDE, SONRA TÜRKİYE FİNALİNDE YARIŞACAK

Ana konusu bağımlılık olan ve Türkiye’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde sigara, alkol, uyuşturucu madde ve kumar bağımlılığının zararları ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan yarışmada; öğrenciler yaptığı eserlerle önce kendi illerinde yarışacak. Kendi ilinde birinci olan eserler ise Türkiye finaline kalacak. Her ilde, edebi ve görsel olmak üzere 2 kategoride birincilerin seçileceği yarışmada, bağlı bulunan ilin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödül törenleri gerçekleştirilecek.

Her ilin birincilerinin yarıştığı Türkiye finalinin ödül töreni ise 5 Mayıs 2017’de Yeşilay Genel Merkezi/Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleşecek. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasında edebî ve görsel kategoride yarışacak olan il birincilerine 500 TL, Türkiye finalinde ise birincilere 5.000 TL, ikincilere 3.000 TL, üçüncülere ise 1.500 TL para ödülü verilecek. Ayrıca ülke genelinde dereceye giren öğrenciler Yeşilay tarafından “Gelişim Kampı” ile ödüllendirilecek.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:36
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:56
Yatsı 21:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@