Sağlıkçılar Ata’nın huzurunda

14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’nda bir tören düzenlendi. Sağlık İl Müdür Vekili Dr. Arif Pilgir, Çorum Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Çağatay Çağlar, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Çorum Özel Hastane ve Özel Elitpark Hastanesi’nden sağlıkçıların hazır bulunduğu törende sırası ile Sağlık Müdürlüğü, Tabip Odası, Özel Hastane ve Elitpark’ın çelenkleri Atatürk Anıtı’na konuldu.

Güncel 14.03.2019, 21:50
451
Sağlıkçılar Ata’nın huzurunda

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Öte yandan 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, sağlıklı bir dünyada yaşamanın ulaşılabilir ve kaliteli bir sağlık hizmeti almanın bütün insanlığın özlemi olduğuna dikkat çekilerek, “Bakanlığımızın öncelikli hedefi olan çağdaş sağlık hizmeti anlayışı, insanımıza ulaşılabilir ve kaliteli sağlık hizmeti sunmanın yanında sağlığı korumaya ve geliştirmeye yönelik çalışmaları da kapsamaktadır.

‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözüyle Büyük Önder Atatürk'ün güven ve takdirini kazanmış değerli hekimlerimizi ve her düzeydeki sağlık çalışanlarının; yaşama hakkının korunmasında gösterdiği titiz ve insan üstü gayretleri, her türlü övgünün üzerindedir” denildi.

(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@