“Sağlık çalışanlarına şiddet, tahammül sınırlarını aştı”

Türk Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Mehmet Fatih Gök, sağlık görevlilerine karşı şiddetin önüne bir türlü geçilemediğini belirterek, bu konuda ciddi önlemler alınmasını istedi.

Güncel 23.09.2014, 23:48 23.09.2014, 23:48
589
“Sağlık çalışanlarına şiddet, tahammül sınırlarını aştı”
Türk Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Mehmet Fatih Gök, sağlık görevlilerine karşı şiddetin önüne bir türlü geçilemediğini belirterek, bu konuda ciddi önlemler alınmasını istedi.

Mehmet Fatih Gök, önceki akşam Kargı 1 No’lu ASHİ ekibinin, Çorum’a hasta nakli dönüşü sırasında D-100 Karayolunda ambulansın önü kesilerek darp edildiğini hatırlatarak, olayı kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Sağlık çalışanlarına yönelik uygulanan şiddete karşı derhal önlem alınmasını ve suçluların ivedilikle cezalandırılmasını isteyen Şube Başkanı Gök, “Şifa bekleyen insanlara yardım eden çalışanlara şiddet uygulayanlar her şeyden önce tüm milletin sağlığının da bir numaralı düşmanlarıdır.” dedi.

Türk Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı M. Fatih Gök’ün konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Sağlıkta yaşanan şiddet olayları artık tahammül sınırını aşmıştır. İki yıl önce Gaziantep’te bir hasta yakını tarafından katledilen Ersin Arslan’ın ölümünün ardından sağlıkta şiddetin durumuna baktığımızda vahim tablonun ne yazık ki artarak devam ettiğini üzüntü ile görüyoruz. Sağlık alanında resmi verilere göre her ay yaklaşık bin şiddet vakası görüldüğü düşünülürse doktorumuzun katledildiği günden bugüne yaklaşık 24 bin şiddet vakası yaşanmıştır ki bu korkunç bir rakamdır. İnsanlıktan nasibini almamış, milletin sağlık hakkını engelleyen ve bir sağlık çalışanını darp etme gibi çirkin bir davranışta bulunanları kınıyoruz. Cezaların caydırıcı olmasını bekliyoruz. Türk Sağlık-Sen olarak darplı saldırıya ve sözlü hakarete uğrayan 112 çalışanı arkadaşımıza bir kez daha geçmiş olsun diyor, halkımıza sağlık hizmeti sunmaya çalışan sağlık çalışanlarına karşı yapılan bu şiddeti kınıyor, saldırıların sona ermesini diliyoruz. Saldırganın da biran önce adalete hesap vermesini temenni ediyoruz.”
(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@