Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne Yüksek Lisans öğrenciler alınacak

Hitit Üniversitesi’nin YÖK’e yaptığı Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde “Hemşirelik Tezli Yüksek Lisans” programı açılmasına yönelik teklifinin kabul edilmesinin ardından öğrenci alımına karar verildi.

Güncel 26.06.2016, 23:06 26.06.2016, 23:07
383
Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne Yüksek Lisans öğrenciler alınacak
Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne öğrenci alınması ile birlikte öğrencisi olan enstitü sayısının 3’e çıktığını belirten Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan şunları söyledi:
“Ülkemizde sağlık alanında tüm dünyaya örnek olacak muazzam bir gelişim kaydedilmiş ve bu süreçte başlatılan hastanenin ortak kullanımı bizler gibi yeni kurulan üniversitelere büyük bir açılımlar sağlamıştır. Bu kapsamda 2012 yılında Sağlık Bakanlığı ile ortak kullanım anlaşması imzalanarak, Tıp Fakültemize büyük bir destek sağlanmış ve bu alanda hızlı bir gelişimle 85 civarında öğretim elemanına ulaşılmış; ilimizde çok büyük başarılı operasyonlara imza atılmış ve izleyen eğitim-öğretim döneminde sağlık alanında öğrencilerimizin ilimizde eğitim görmeleri aşamasına gelinmiştir.
Bu gelişmelere ek olarak, Sağlık Bilimleri Enstitümüze de ağırlık verilmeye başlanmış ve ilk öğrencilerimizi alır duruma gelinmiştir.
Çok güçlü bir kamu kurumu ile akademik seviyesi uluslararası düzeyde olan öğretim elemanlarımızdan oluşan Tıp Fakültemizin birlikteliğinin, nefes alan her insanı yakından ilgilendiren sağlık alanında ilimizde ve bölgemizde gerek tedavi gerekse akademik anlamda önemli açılımlara vesile olacağına ve ilimizin farkındalığının arttırılmasına önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Öğrenci alımı ve diğer tüm bilgiler Enstitümüzün ilgili sayfasında yer almaktadır. Bu süreçte katkılarından dolayı, Sağlık Bilimleri Enstitümüzün Müdürü Yrd. Doç. Dr. Taner Sarak’a teşekkür ediyorum.”
(Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@