06 Şubat 2014 Perşembe 22:28
Saadet’ten MHP’ye taziye ziyareti
Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, Belediye Başkan Adayı Adnan Cıdık ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, İstanbul’daki saldırıda hayatını kaybeden Akyıldız’ın ailesine ve MHP camiasına başsağlığı dilekleri iletildi.

MHP İl Başkanı Faruk Cıdık, Çorum’da seçimlerin seviyeli bir ortamda geçtiğini belirterek, bu durumun 30 Mart’a kadar devam etmesi için tüm siyasi partilere görev düştüğünü kaydetti. SP Belediye Başkan Adayı Adnan Cıdık da Çorum’un özellikle 1980’li yıllarda meydana gelen olaylar nedeniyle çok sıkıntı çektiğini ifade ederek, bir daha bu tür olayların yaşanmaması adına ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Cıdık, İstanbul’daki saldırıda MHP’li Cengiz Akyıldız’ın hayatını kaybettiğini ifade ederek, seçimlere kan düşürülmemesi gerektiğini bildirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MHP İl Başkanı İsmail Lek ise, parti olarak şiddet olaylarından her zaman uzak durduklarını ifade etti. Belediye Başkan Adayı Ercan Daşdan da Çorum’da seçim çalışmalarının huzurlu bir şekilde devam etmesi temennisinde bulundu.
(Taner ŞİMŞEK)
Son Güncelleme: 06.02.2014 22:28