Saadetliler İstanbul’daki Kudüs mitingine katıldı

Saadet Partisi'nin düzenlediği ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu örgütünün de destek verdiği ''Kudüs İslamındır'' mitingine Çorum’dan 2 otobüs katıldı.

Güncel 12.12.2017, 23:38
533
Saadetliler İstanbul’daki Kudüs mitingine katıldı

İstanbul Yeni Kapıdaki programa Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, Saadet Partisi İl Müfettişi Ömer Doğan, Anadolu Gençlik Derneği Merkez İlçe Başkanı Mehmet Göle, İslam Toplumu Sosyal Medya Derneği Çorum İl Başkanı Abdullah Gökgöz, Saadet Partisi Gençlik Kolları Çorum İl Başkanı Adem Kayar ve çok sayıda partili katıldı.

Program sonrası bir açıklamada bulunan Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, Müslümanların yeryüzünde olup bitenler karşısında nerede durduğunun, kimlerle olduğunun ve neye hizmet ettiğinin göstergesi olduğunu belirtti. Mescid-i Aksa'nın işgal altında olmasının sadece Filistinlilerin meselesi olmadığını ifade eden Cıdık, Kudüs'ün işgal altında olmasının Araplarla İsrail arasında bir meselede de olmadığını; Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin topraklarının İslam aleminin ve bütün İslam ümmetinin meselesi olduğunu ifade etti. 'Elhamdülillah ben Müslümanım' diyen her insanın yüreğinin mutlaka Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin için atması gerektiğini dile getiren Cıdık, “Bu inancımızın bir gereğidir" şeklinde konuştu.

Cıdık, "Bu küresel kuşatmaya karşı ancak küresel bir direnişle ve intifada ile karşılık verebiliriz. Bunu mutlaka idrak etmek mecburiyetindeyiz.

İhtilaflarımızı, farklılıklarımızı kaşıyarak değil; ittifaklarımızı güçlendirerek bu kötü gidişi engelleyebiliriz. Bu yüzden zaman süslü laflar söyleme zamanı değildir. Kudüs'ün kurtuluşunu gerçekten istiyorsak süslü laflarla değil, güçlü icraatlarla bu işe kalkışmalıyız.

Çünkü ırkçı emperyalizm laftan değil; ancak ve ancak güçten anlar. İslam Birliği Teşkilatı bundan 48 yıl önce Mescid-i Aksa'yı korumak için kurulmuştu. Şu anda Türkiye İslam Birliği Teşkilatı'nın dönem başkanı. Elbette Sayın Cumhurbaşkanı'nın Kudüs konusundaki açıklamalarını önemli buluyoruz; ama kesinlikle yeterli bulmuyoruz. Önümüzdeki hafta yapılacak zirveden bildiri değil, yaptırım içeren kararlar bekliyoruz. İslam aleminin şuanda kararlı ve onurlu bir duruşa ihtiyacı olduğu kanaatindeyiz

''Kısa vadede bütün İslam ülkelerinin Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanıdıklarını bütün dünyaya ilan etmeleri gerekir" diyen İslam ülkeleri resmi veya gayrı resmi İsrail ile olan askeri, siyasi, ekonomik ve diplomatik ilişkilerini kestiğini bütün dünyaya ilan etmeleri icap eder. Tüm bölge ülkeleri hava sahalarının İsrail'e ait sivil ve askeri bütün uçuşlara kapatmalıdır" dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 11 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@