Rüzgar Çetin’e tahliye yok

Yönetmen Sinan Çetin'in Çorumlu Özel Harekat Polisi İsmet Fatih Alagöz’e çarparak ölümüne sebep olmaktan 22 yıl hapis istemiyle yargılanan ve altı aydır cezaevinde yatan oğlu Rüzgar Çetin'in tahliye talebi reddedildi

Rüzgar Çetin’e tahliye yok

Yönetmen Sinan Çetin'in Çorumlu Özel Harekat Polisi İsmet Fatih Alagöz’e çarparak ölümüne sebep olmaktan 22 yıl hapis istemiyle yargılanan ve altı aydır cezaevinde yatan oğlu Rüzgar Çetin'in tahliye talebi reddedildi

04 Ağustos 2016 Perşembe 20:47
Rüzgar Çetin’e tahliye yok

İstanbul Beşiktaş’ta Çorumlu polis memuruna aracıyla çarparak şehit ettiği gerekçesiyle 22 yıl 6 aya kadar hapsi istenen, yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in tahliye talebi reddedildi. Yaklaşık 6 aydır tutuklu yargılanan Rüzgar Çetin, “Keşke olan bana olsaydı” dedi.
İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Rüzgar Çetin cezaevinden getirildi. Kazada hayatını kaybeden Çorumlu polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz, ağabeyleri Mehmet Akif Alagöz ile Zafer Mustafa Alagöz ve taraf avukatları da duruşmada hazır bulundu.
Sinan Çetin, 3’üncü celsesi görülen duruşmaya yine katılmadı. Duruşmanın başlamasının ardından mahkeme başkanı, kusur durumu tespit raporu için dosyanın bir önceki celsede verilen ara karar gereği Adli Tıp Kurumu’na gönderildiğini, ancak rapor ev dosyanın henüz dönmediğini açıkladı.
Duruşmada Alagöz ailesi adına söz alan Avukat Gökay Çağlaralp Gültekin, Adli Tıp Kurumu’nun hızla ilgili tespitte bulunamadığını belirterek, bunu Özel Kriminal Bilirkişilerin tespit edebileceğini kaydetti. Av. Gültekin, sanık avukatlarının şehit İsmet Fatih Alagöz’ün kaza anında emniyet kemeri takmadığına ilişkin yaptıkları savunmalara değinerek, “Emniyet mensuplarının emniyet kemeri takma zorunlulukları bulunmamaktadır. Sanık asli ve tam kusurludur. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilsin” ifadelerini kullandı.
Taleplere ilişkin görüşü sorulan duruşma savcısı, ATK’dan gelecek olan raporun beklenmesine ve sanığın kullandığı aracın hızının tespitine yönelik taleplerin ise ATK raporunun sonucuna göre değerlendirilmesine karar verilmesini istedi. Sanığın eylemini bilinçli taksirle yaptığını ifade eden savcı, sanık Rüzgar Çetin’in tutukluluk halinin devamını talep etti.
Sanık Rüzgar Çetin’in avukatı Mehmet Uysal ise taksirle suçlanan müvekkilinin tutuksuz yargılanması gerektiğini söyledi. Tahliyesi talep edilen sanık Rüzgar Çetin ise “Keşke böyle bir kaza yaşanmasaydı, kimseye bir şey olmasaydı, olan bana olsaydı. Elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım” dedi.
Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu’ndan hazırlanması istenen raporun beklenmesine, hız tespit raporunun ise esasa katkısı olmayacağından reddine hükmetti. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı Ekim ayına erteledi.
(İHA)

Son Güncelleme: 04.08.2016 20:47