Ruhsatsız hobi bahçelerine yıkım uyarısı

Çorum merkez ilçe mücavir alan sınırları dışında tarım arazilerinde oluşturulan hobi bahçelerindeki ruhsatsız yapıların yıkılacağı açıklandı.

Güncel 08.05.2019, 21:45
1597
Ruhsatsız hobi bahçelerine yıkım uyarısı

Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında düzenlenen toplantıda tarım arazileri üzerine kurulan ruhsatsız hobi bahçeleri konusu ele alındı.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Suat Atmaca ile Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı’nın katıldığı toplantıda şu kararlar alındı:

“İlimiz merkez ilçe mücavir alan sınırları dışındaki bazı köy ve bağlılarında tarım arazileri üzerinde hobi bahçesi adı altında izinsiz olarak tel çitler ile parseller oluşturulduğu ve oluşan parsellere ulaşım için yollar açılarak kumlandığı ve hobi bahçesi adı altında satışlarının yapıldığı, oluşturulan parseller üzerine imar mevzuatına aykırı yapılar yapıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu faaliyetler 3194 sayılı İmar Kanunu ve 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu’na aykırı olarak yapılmakta olup, zikredilen kanunlara aykırı davranan vatandaşlarımız idari para cezaları ile kaçak ve ruhsatsız yapılarının yıkılması ile karşı karşıya kalabileceklerdir.

Bu itibarla, vatandaşlarımızın ilgili kanunlara uygun hareket etmelerinin kendi çıkarlarına olacağı, kaçak ve ruhsatsız yapılarla ilgili yıkım kararlarının alınması sonrasında bu yapıların yıkılacağının bilinmesi hususunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@