“Röfüjde yeni düzenleme kavşak noktasıyla sınırlı”

Belediye, Gazi ve Bahabey caddelerinin kesiştiği Pirbaba kavşağında ve eski stadın yer aldığı Hamit Kaplan Caddesi kavşağında, bitkilendirme ve peyzaj çalışmaları yaptı. Bazı vatandaşların zannettiği gibi, röfüjlerdeki yeşil şeridin kaldırılmasının söz konusu olmadığı da bu vesileyle açıklandı. 

Güncel 24.05.2021, 23:07
672
“Röfüjde yeni düzenleme kavşak noktasıyla sınırlı”

Belediye yetkililerinin açıklamasına göre, kentin en işlek caddesi olan Gazi Caddesi’nde, iki bölgede röfüj düzenleme çalışması yapıldı. Bahabey ve Hamit Kaplan Caddesi kavşaklarında, geçmiş yıllarda Gazi ve İnönü caddelerinde yapılan uygulamalardan farklı bir çalışma gerçekleştirildi. 
Yetkililer, bu çalışmanın iki kavşak noktası ile sınırlı olduğunu belirterek, “Gazi ve İnönü Caddelerinin tamamında uygulanan orta refüj çalışması ile ilgili herhangi bir tasarrufta bulunulmayacaktır. Çorum Belediyesi olarak daha yeşil bir Çorum için yeni yeşil alanlar oluşturuyoruz. Park ve yeşil alanlarımızı yetişmiş ağaçlarla, mevsimlik çiçeklerle donatmaya devam ediyoruz.  Daha yeşil bir Çorum için aşka çalışıyoruz.” ifadelerini kullandılar.

(Haber Merkezi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@