Resul Dindar Çorum’da

Karadeniz müziğinin genç sesi Resul Dindar bugün Çorum’da dinleyicileriyle buluşacak. Anitta Hotel’de yapılacak konserde Karadeniz rüzgârı esecek.

Resul Dindar Çorum’da

Karadeniz müziğinin genç sesi Resul Dindar bugün Çorum’da dinleyicileriyle buluşacak. Anitta Hotel’de yapılacak konserde Karadeniz rüzgârı esecek.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 00:13
Resul Dindar Çorum’da

Karadeniz müziğinin önemli temsilcilerinden, yaptığı besteler ve ülkenin birçok yerinde verdiği konserlerle adından sıkça söz ettiren Resul Dindar bugün saat 20.00’de hayranlarına güzel bir gece yaşatacak.

Adba Organizasyon tarafından düzenlenen ve biletleri öğrenciler için 40, yetişkinler içinde 50 TL’den Kaymak Cafe, LORİS Parfüm ve Pilavistan’dan satışa sunulan konserin yoğun bir ilgi görmesi bekleniyor.

Karadeniz doğası ve müziği ile iç içe bir yaşam sürmüş olan Resul Dindar, dört yıl boyunca şarkılarını memleketinde ve civar illerde seslendirdikten sonra 2005 yılında İstanbul’a yerleşti. Bu yıllarda “So Bulurt” adlı grubu kurdu. 2 yıl boyunca grup ile müzik hayatını sürdürdü. 2008 yılında ise müzisyen arkadaşlarıyla birlikte “Karmate” adlı grubun kuruculuğunu üstlendi. Kurduğu grupla “Nani” ve “Nayino” adlı iki albüm çıkararak birçok şehirde konserler verdi.

Resul Dindar kuruculuğunu yaptığı Karmate grubundan 2012 yılında ayrılarak tek başına devam etme kararı aldı. 2012 yılının Nisan ayında “Divane” adlı ilk solo albümünü yayınladı. Konserler, albüm ve programlarda seslendirdiği eserlerde Türkçe’nin yanı sıra, Karadeniz Bölgesi’nde konuşulan Lazca, Megrelce, Gürcüce ve Hemşince gibi diller de var. Sanatçının son olarak 2014 yılında kendi söz ve bestelerinin yer aldığı birbirinden kıymetli 14 eserin yer aldığı “Dalgalan Karadeniz” adlı albümü yayınlandı. yayınlayan Resul Dindar, 17 Mayıs Çarşamba günü saat 20:00’de Çorum Anitta Hotel’de dinleyicileriyle buluşacak.

(Selda FINDIK)