Resmi yazışma ve e-belediye semineri

Çorum Belediyesi, personeline yönelik eğitim seminerleri düzenlemeye devam ediyor.

Güncel 13.10.2017, 22:45
972
Resmi yazışma ve e-belediye semineri

Belediye Konferans Salonu’nda İçişleri Bakanlığı İç Denetçisi Alaaddin Kahraman tarafından verilen seminere, birim müdürleri ve diğer kamu kurumlarının personeli de katıldı.

İçişleri Bakanlığı İç Denetçisi Alaaddin Kahraman, belediyelerde risk yönetimi nasıl oluşturulmalı, risk yönetiminde kimler sorumluluk almalı, neden f klavye kullanmalıyız, resmi yazışma kuralları, mevzuat uygulamaları, yerel yönetimlerde haberleşme kodları uygulamaları, elektronik imza, belge-bilgi güvenliği ve e-belediye konularında bilgiler verdi.

Kahraman, “Mevlana’nın da dediği gibi “İyiyi ara, doğruyu ara, güzeli ara, ama kusur arama” sözünden yola çıkarak empati kurmalıyız. Ürettiğimiz bilgi ve belgeyi, kendimizin ihtiyacı varmış gibi yaptığımızda çok iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Biz iyiyiz ve daha iyi olmak için de planlayıp, uygulayıp, kontrol edip önlem alarak başaracağız” diye konuştu. (Haber Merkezi) ldırıların ilk olmadığını dile getirdi. Özel güvenlik görevlilerinin görev yaptığı bölgelerde halkın huzuru ve güvenliği için hizmet verdiğini anlatan Güloğlu, kendini bilmez ve kural tanımaz zihniyetlerin tekrar ortaya çıkmasının özel güvenliğin kendisinin güvende olmadığını bir kez daha gözler önüne serdiğini vurguladı. Özel güvenliklerin artık somut birşeyler görmek istediğini anlatan Selim Güloğlu, özel güvenliğe yapılacak saldırıların en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini vurguladı. Güloğlu, yaşanan olayı sonuna kadar takip edeceklerini ve faillerin cezalandırılması için tüm hukuki yollara başvuracaklarını kaydetti.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@