Resim sanatının üstatlarını mezun olduğu okula getirdi

Prof.Dr. Devrim Erbil, Prof.Dr. Aydın Ayan ve Prof.Dr. Bünyamin Özgültekin’in eserlerinden oluşan resim sergisi, “Tanzimattan Cumhuriyete Türk Resim Sanatı” konferansı ve “Özgün Sanat Konuları” paneli ile, Atatürk Anadolu Lisesi, büyük bir sanatsal etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Güncel 01.05.2014, 22:23 01.05.2014, 22:45
1707
Resim sanatının üstatlarını mezun olduğu okula getirdi

Doç. Dr. Sibel (Şahin) Kılıç, Marmara Üniversitesi’nde El Sanatları Bölüm Başkanı. Çorumlu Emekli Jandarma Astsubay Rıza Şahin’in kızı.

Babasının görevi dolayısıyla öğrenim hayatı yurdun çeşitli yerlerinde geçmiş, ama lise öğrenimini memleketi Çorum’da yapmış, Atatürk Lisesi’nden mezun olmuş.

Akademik kariyerinde, Çorum’a kültürel-sanatsal katkılarda bulunabilecek konuma gelince de, bunun şevki ve heyecanı bütün benliğini kaplamış.

Ve yaklaşık iki aylık bir çabanın ve özverinin ürünü olarak, önceki gün “mezun olduğu lise” büyük bir sanat olayına ev sahipliği yaptı.

Hitit Üniversitesi’nin de desteğiyle, resim sanatının büyük üstatları Prof.Dr. Devrim Erbil, Prof.Dr. Aydın Ayan ve Prof.Dr. Bünyamin Özgültekin’in eserlerinden oluşan resim sergisi açıldı, “Tanzimattan Cumhuriyete Türk Resim Sanatı” konferansı ve “Özgün Sanat Konuları” paneli düzenlendi.Doç. Kılıç, bu organizasyonu, “Çağdaş Türk resminin üç uç bakışı Çorum’da” diye değerlendiriyor.

Prof. Erbil ve Prof.Özgültekin Çorum’a geldiler, eşinin rahatsızlığı nedeniyle gelemeyen Prof. Ayan ise eserleriyle ve mesajıyla Çorum’da yerini almış oldu.

Doç. Kılıç, üstat ressamların eserleriyle Çorum’u onurlandırmalarının ve sanata ilişkin engin bilgi birikimlerini ve deneyimlerini Çorumlu sanatçılarla ve sanatçı adaylarıyla paylaşmalarının mutluluk verici olduğunu belirterek, “Organizasyonun başarısı, şevk ve heyecanımı daha da artırdı. Çorum’un sanatsal gelişimine katkı sağlayacak başkaca etkinlikleri de organize etme arzusundayım.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@