Rektör Alkan’dan Kurban Bayramı kutlaması

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Rektör Alkan’dan Kurban Bayramı kutlaması

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

11 Eylül 2016 Pazar 12:06
Rektör Alkan’dan Kurban Bayramı kutlaması

Milletimiz arasındaki güçlü kardeşlik ve birlik bağlarını daha da kenetlendiren, toplum için moral kaynağı olan bayramların huzur, yardımlaşma ve dayanışma adına bugünlerde daha da büyük önem arzettiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Reha Metin Altan, milletin azmi ve kararlılığıyla Temmuz ayında yaşanan darbe girişiminin bertaraf edildiğini ve bu sayede milli birlik ve beraberlik ruhunu adeta şahlandığını da hatırlattı.
Alt edilen bu menfur saldırı neticesinde sadece ülke sınırları içinde yer alan hainlerin değil sınır ötesinden de ülkemizin istikrarını bozmak isteyen dış mihrakların hayal kırıklığına uğradığını söyleyen Rektör Alkan yayınladığı bayram mesajında şu görüşlere yer verdi:
“1071’den bu yana her bir karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış olan vatan topraklarının; canları pahasına İslamiyet’i, kardeşliği ve demokrasiyi iliklerine kadar benimsemiş olan Türk Milletinin vazgeçilmezi olduğu çok şükürler olsun ki tüm dünyaya haykırılmıştır. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda en büyük hazinesi olan genç nesle, köklü geçmişimizden günümüze dek sahip çıktığımız milli birlik ve beraberlik ruhunu, sadakatin ve fedakarlığın gösterilmesine vesile olan bayramlarımızı fırsat bilerek aşılamak da müstesna bir görevimizdir.
Bu kapsamda; toplumların gelişmesinde ve bilinçlenmesinde büyük önem arz eden üniversiteler olarak üzerimize düşen görev ve sorumluluğun bilincinde olduğumuzu belirtir milli teknoloji, milli sanayi, milli üretim gibi kısacası “Millileşme” çatısı altında daha fazla çalışmalar hayata geçirerek ülkemize en hayırlı katkıların sağlanacağı inancındayım.
Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyor, Kurban Bayramımızın aramızdaki kardeşlik bağını daha da güçlendirmesini, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Nice bayramlara sağlık, mutluluk ve beraberlik içerisinde erişmemiz dileğiyle Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, selam ve saygılarımı sunarım”
(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 11.09.2016 12:06