Rektör Alkan, öğretim üyeleri ile vedalaştı

Bu yılın Mayıs ayında görev süresi dolacak olan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, öğretim üyeleri ile vedalaşıyor. Alkan, “Görevimizin son dönemine girmiş bulunmaktayız. Önümüzde kısa bir süre kaldı. Yeni görevi devralacak arkadaşımızın yapılan bu çalışmaların üzerine daha güzel çalışmalar ekleyeceğine ve sizlerin de bugüne kadar yaptığınız nitelikli çalışmaların bundan sonrasında da artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Güncel 12.03.2019, 00:35
2134
Rektör Alkan, öğretim üyeleri ile vedalaştı

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanlarıyla bir araya geldi.

Alkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bıyık ile birlikte “Akademik Teşvik Ödeneği” puanları esas alınarak Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından hazırlanan Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması (DÜS) 2019 Raporu’na göre sıralamaya dâhil olan 50 Fen Edebiyat Fakültesi arasında 12’nciliğe yükselen Fen Edebiyat Fakültesi’ni ziyaret ederek öğretim elemanlarıyla bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Güler, fakülte bünyesinde yapılan çalışmalara ve elde edilen diğer başarılara ilişkin bilgiler vererek desteklerinden dolayı Rektör Alkan’a ve gerçekleştirilen başarılı çalışmalardaki emeklerinden dolayı fakülte öğretim elemanlarına teşekkür etti.

Geleceği daha iyi yönlendirme adına geçmişin son derece iyi bilinmesi gerektiğine dikkat çeken Rektör Alkan, bu anlamda fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde bulunan Arkeoloji ve Antropoloji bölümlerinin büyük önem arz ettiğinin altını çizdi.

ÖĞRETİM ELEMANLARI İLE VEDALAŞTI

Hitit Üniversitesi’nde bugüne kadar akademik ve idari personeli ile hep birlikte omuz omuza vererek YÖKAK, Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme (ADEK), Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Belgelendirmesi (MÜDEK), Personel Belgelendirme Akreditasyon Standardı Belgelendirmesi (TS EN ISO/IEC 17024), Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarları Akreditasyon Standardı Belgelendirmesi (Kemik İçi Dış İmplantlar için Dinamik Yükleme Deneyi) (TS EN ISO/IEC 17025:2012), Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi (ISO 19001:2015) gibi kalite/akreditasyon belgeleri başta olmak üzere pek çok değerlendirme sürecinin başarıyla tamamlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, bu çalışmaların gerçekleştirilmesinde verdikleri değerli katkılarından dolayı tüm öğretim elemanlarına ve idari personele teşekkür etti.

( Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@