Rehber öğretmenler toplandı

İl genelindeki rehber öğretmenlerin katıldığı toplantı Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Tahir Demir’in katılımı ile gerçekleştirildi.

Güncel 22.06.2020, 21:46
373
Rehber öğretmenler toplandı

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı rehberlik hizmetlerinin genel değerlendirilmesi ile birlikte, pandemi sürecinin rehberlik ve psikolojik hizmetler açısından değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Sarı, farklı ve herkesi derinden etkileyen bir süreçten geçildiğini belirterek, bu süreçte özellikle okul psikososyal koruma, önleme ve Krize müdahale hizmetleri il ekipleri olarak yapılan ve yapılacak çalışmaların önemli olduğunu ifade etti.

Pandemi sürecinde yapılan çalışmaların değerlendirilmesi yapılırken; İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 17.680 öğrenci ve veliye yönelik psikolojik travmaların değerlendirilmesi çalışması yapıldığını, RAM' da psikososyal müdahale danışma hattının oluşturulduğunu, Psikososyal Müdahale Sosyal medya hesabı oluşturularak öğrenci ve velilere yönelik yapılan çalışmaların buradan paylaşıldığı anlatan Demir, uzaktan eğitim faaliyetlerinde öğrenciler ile rehber öğretmenlerin buluştuğu, pandemi süreci ve sınav kaygısı konusunda motivasyon çalışmalarının yapıldığını dile getirdi.

Sarı, rehberlik öğretmenlerine çok değer verdiklerini, rehberlik faaliyetlerinin okullarda çok önemli olduğunu, rehberlik öğretmenlerine okulun, ilin ve ülkenin eğitim ve öğretim seviyesinin yükseltilmesinde çok büyük görevler düştüğünü vurguladı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:22
Güneş 07:50
Öğle 12:57
İkindi 15:31
Akşam 17:55
Yatsı 19:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@