Reha Metin Alkan: “HÜBTUAM bölge için AR-GE merkezi olacak”

Hitit Üniversitesi Merkez Laboratuvarı (HÜBTUAM) tanıtım toplantısı düzenlendi.

Güncel 24.02.2014, 22:56 24.02.2014, 22:58
1216
Reha Metin Alkan: “HÜBTUAM bölge için AR-GE merkezi olacak”
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan yönetiminde düzenlenen bilgilendirme ve istişare toplantısına HÜBTUAM Müdürü Doç. Dr. İrfan Kurtbaş, Müdür Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Serhat Fevzi Özeren ve Yrd. Doç. Dr. Çetin Çakanyıldırım, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Aykul ile Mühendislik ve Fen-Edebiyat Fakültesi’nden ilgili öğretim elemanları katıldı.

HÜBTUAM Müdürü Doç. Dr. Kurtbaş’ın konuşmasıyla başlayan toplantıda Rektör Alkan bir sunum yaptı. Alkan, HÜBTUAM’ın Mayıs ayında teslim alınacağını hatırlatarak, laboratuvarda görev yapan tüm öğretim elemanlarından ve özellikle grup başkanlarından laboratuvarın en geç yeni eğitim-öğretim yılına kadar tam anlamıyla çalışır hale getirilmesi için çalışmalarına ağırlık vermelerini istedi. Rektör Alkan, gereken her türlü desteğin, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonrasında da verileceğini ifade etti.Laboratuvarın TSE veya TÜRKAK Akreditasyonunun alınmasını çok önemsediğini ve bu konuda da yoğun çalışıma yapılması gerektiğinin altını çizen Rektör Alkan, HÜBTUAM’ın yalnızca Çorum için değil, bölge ve ülke için de önemli bir araştırma merkezi olacağını, bilimsel ve yenilikçi bir anlayış kazandırarak üniversiteye büyük bir katma değer katacağını ifade etti.

Üniversitenin yerleşke sorunun artık son bulduğunu belirten Prof. Dr. Reha Metin Alkan, HÜBTUAM ve ihalesi tamamlanan ve bu yıl bitmesi planlanan TEKNOKENT ile birlikte üniversitenin bölgede etkin bir AR-GE merkezi olmaması için hiç bir sebebin kalmadığını vurguladı. Toplantı, gündeme ait ve gündem dışı soru ve cevaplar ile sonlandı.(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@