“Rant için değil, halk için belediyecilik”

Çorum Emek ve Demokrasi Platformu, yerel seçimlere giderken nasıl bir yol izlemesi gerektiğini tartışmak için “Nasıl Bir Belediyecilik” forumu düzenledi. Özdoğanlar Düğün Salonu’nda yapılan foruma çeşitli parti, sendika, dernek ve kurumların yanı sıra il genel ve belediye meclis üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Güncel 12.11.2018, 22:15
692
“Rant için değil, halk için belediyecilik”

Çorum Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Avukat Ahmet Özdel’in açış konuşması ile başlayan forumda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun şahsından özgürlük ve demokrasi yolunda kaybettiğimiz tüm değerlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Platform Sözcüsü Ahmet Özdel, açış konuşmasında forumun amacının belediyecilik, belediye yönetimi, seçimlerin yapılması ve seçim çalışmalarının yürütülmesinde yurttaşların görüşlerinin alınması olduğunu belirterek, forumun içeriğine dair açıklamalarda bulundu.

DAVETLİLERE ANKET FORMU

Daha sonra forumu yönetmek üzere Emekli Öğretmen Sami Akpınar başkanlığında Ergül Öztürk ve Boran Özdel’den oluşan bir divan kurulu oluşturuldu.

Divan Kurulu Başkanı Sami Akpınar’ın sunuş konuşmasının ardından davetlilere yanıtlamaları için 37 sorudan oluşan bir anket dağıtılması ile forumda ilk olarak eski Genel Meclisi Üyesi Hasan Yıldırım söz alarak, nasıl bir belediyecilik istediğine dair öneri ve görüşlerini açıkladı.

“NASIL BİR BELEDİYECİLİK İSTİYORUZ?”

Alışılmış toplantı formatından farklı olarak gerçekleştirilen ‘Nasıl Bir Belediyecilik’ forumunda çok sayıda katılımcı sırasıyla söz alarak, öneri ve görüşlerini dile getirdiler.

Forum konuşmaların ardından Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Av. Ahmet Özdel bir değerlendirme yaparak, bu tür forumların önümüzdeki günlerde de devam edeceğini açıkladı.

FORUMA KATILANLAR

Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Av. Ahmet Özdel, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, CHP Belediye Başkan Aday Adayları Osman Samsunlu ve Saadet Aydoğdu, CHP Alaca Belediye Başkan Adayı Sedat Genç, CHP Mecitözü Belediye Başkan Adayı Yusuf Şişman, Emek Partisi İl Başkanı Cafer Gökmen, HDP İl Eş Başkanı Ümit Küçükbayatlı, CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanı Yıldız Bek, CHP Belediye Meclisi Üyeleri Necdet Biçer, Levent Çöphüseyinoğlu, Nazik Bulut ve Tuncay Yılmaz, Eğitim Sen Şube Başkanı Mustafa Gül, BES Şube Başkanı Ertuğrul Alper, ADD Şube Başkanı Uğur Demirel, CHP Eski Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, CHP İl ve Merkez İlçe Yöneticileri, CHP İl Genel ve Belediye Meclisi Aday Adayları, Alevi Kültür Merkezi Başkanı Erol İpek, Kale Mahallesi Muhtarı Ali Şahin, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Hasan Kızıltepe, Yavruturna Mahallesi Muhtarı Metin Kaşar, İMO İl Temsilcisi Ulaş Tokgöz, Tarhan Köyü Muhtarı Garip Özgür, Dedesli Ovazı Türkmen Köyleri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Yıldırım, Halkevleri Temsilcileri ile çeşitli dernek, sendika ve parti üyeleri ile davetliler katıldı.

(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@