“RAM’a usulsüz yönetici görevlendirmesi yapıldı”

Türkiye Kamu-Sen Konfedarasyonu’na bağlı Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Selim Aydın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönetmeliklere aykırı atamalar yaptığını savundu.

Güncel 24.04.2015, 01:21 24.04.2015, 01:21
877
“RAM’a usulsüz yönetici görevlendirmesi yapıldı”
Sendika binasında düzenlediği basın toplantısında Ovasaray Şehit Arslan Eren Ortaokuluu’na usulsüz olarak müdür yardımcısı görevlendirildiğini belirterek yaptıkları girişimle bunun iptal edildiğini kaydeden Selim Aydın, MEM’in ikinci bir skandala daha imza atarak Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ne yönetmeliğe aykırı atama yaptığını söyledi.
RAM Müdür Yardımcılığı görevini yönetmeliklerde kimlerin atanacağının belirtilmesine rağmen Sınıf Öğretmenliği branşında bir kişinin atamasının yapıldığını ifade ederek engelli çocukları ve ailelerinin yaşayacağı mağduriyetlerin hesabının kimin vereceğini soran Aydın, “Alanında uzman, yetkinliği olan kişilerin görev alması gereken değerlendirme komisyonunda liyakati olmayan, ataması usulsüz olarak yapılan bu şahıs görev almakta mıdır? Hangi vicdan sahibi yönetici engelli çocukların eğitim hayatına böylesine kast edecek kadar gözünü karartmıştır. Kendisine yandaşlığı ve adamcılığı ilke edinenlerin, bilimsellikten uzak, yasaların verdiği yetkilerden bihaber ve liyakatsiz zihniyetlerin yaptığı bu usulsüz uygulamanın vakit geçirilmeden sonlandırılması gerekmektedir” dedi.
Bu atama ile yönetmeliğin yok sayıldığını anlatan Aydın, bu usulsüz görevlendirmenin iptal edilerek RAM’a mevzuat ve yönetmeliklere aykırı düşecek şekilde görevlendirme yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında işlem başlatılması gerektiğini de sözlerine ekledi.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
33°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@