“Psikologların meslek yasası olmalı”

Memur-Sen Konfederasyonu İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı 10 Mayıs Psikologlar günü dolaysısıyla mesaj yayınladı.

Güncel 10.05.2019, 22:04
283
“Psikologların meslek yasası olmalı”

Ahmet Saatcı, “Bugün 10 Mayıs Psikologlar Günü. Her yıl kutlaması yapılan bu özel günde psikologların mesleki haklarını koruyan ve belirleyen bir "Meslek Yasası" bulunmaması yaptıkları görev itibariyle önemli bir işe mesailerini harcayan çalışanlarımızın en önemli sorunları arasında yer almaktadır. Okullarda, işyerlerinde, cezaevlerinde, yurtlarda, doğal afet esnasında ve aile gibi özel yaşam alanlarının içinde insanları ruhsal açıdan daha sağlıklı olabilmeleri için çalışan psikologlar, önemli toplumsal olaylarda da üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmektedirler.

Psikologlarımızın görev alanı hem Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı içinde yer almaktadır. Buna karşın her iki bakanlıkta da personel istihdamında yetersizlikler yaşanmaktadır. Sağlık Bakanlığı’nda yoğun bakım ve acil servislerde kısmi süreli görev yapan psikologlarımız buna karşın riskli birimlerden faydalanmamaktadır. Psikologlarımızın yaşadığı bu mağduriyetler sendikamız tarafından Kurum İdari Kurul toplantılarında, toplu sözleşme görüşmelerinde ve sendikamızın düzenlediği ve toplantılarda dile getirilmiştir” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@