“Projelerimizi hayata geçirmek için gücümüz de yeter gönlümüz de”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere ve Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte Nadık’ta miting düzenledi.

Güncel 20.03.2014, 22:16 20.03.2014, 22:16
895
“Projelerimizi hayata geçirmek için gücümüz de yeter gönlümüz de”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere ve Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte Nadık’ta miting düzenledi.

Mitinde toplanan vatandaşlara seslenen CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, kendisinin Belediye Başkanlığı makamını görüp geçirerek geldiğini, projelerini hayata geçirmek için gücünün de gönlünün de yettiğini ifade etti. Açıklamalarını sürdüren CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’un konuşması sık sık alkışlar ve tezahüratlar ile bölünürken büyük sevgi gösterisi ile karşılaştı.

Nadık’ta düzenlenen miting de açıklamalarını sürdüren Kenan Nuhut, “Nadık’ın caddelerinde yürümekte bile güçlük çekiyoruz. Çorum 14 mahalleden oluşuyor. Şöyle bir baktığımızda, bazı mahallelerin çok iyi, bazı mahallelerin de hiç hizmet almadığını görüyoruz. Sandıktan çıkan sonuca göre nereye hizmet götürüleceğine karar verilmiş. Hiç kimsenin böyle bir hakkı yok. Çünkü sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın, hangi görüşe sahip olursa olsun insana adam gibi hizmet götürülür. Bakın bu Nadık sokakları hizmetten nasibini almamış. Sandıktan çıkan oya göre hizmet eden bir belediye başkanı var ise orada zulüm vardır. Yaratandan ötürü yaratılanı seveceğiz. Mevzu vatan olduğunda herkes kanını ortaya koyuyorsa o zaman hizmette de eşit davranılması gerekir. Çanakkale’de vatan uğruna çarpışan askerlerin içinde Alevi’si, Sünni’si, Çerkez’i, Kürdü ve Laz’ın olduğunu görüyorsunuz. Onlar aynı vatan sevgisiyle orada çarpışmışken bugün bakıyorsunuz insanlar siyasi görüşlerine göre ayrıma tabi tutuluyor. Sizler merak etmeyin 31 Mart sabahı tüm mahallelerimizde olduğu gibi, Bahçelievler Mahallemizde de, Dumlupınar’da da çiçekler açacak, ağaçlar yeşerecek, bülbüller ötecek. Ben sizlerin adına bürokrasinin en üst kademelerinde görev yaptım. Bir spor adamı olarak arkamda tüm Çorum’u hissederek, dünyayı inim inim inlettik. Geçmişte edindiğimiz bu tecrübelerle 31 Mart sabahı kapılarını herkese ama herkese sonuna kadar açan, şeffaf bir belediyecilik anlayışını tüm Çorumlular ile buluşturacağız” dedi.

‘Nadık Vadisi projesi ve raylı sistemi hangi parayla yapacaksınız’ şeklinde eleştirilerin yöneltildiğini ifade eden Nuhut, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Siz böyle projeler için o paraları bulamazsınız ama bizim projelerimizi hayata geçirmek için dünyadaki tüm dostlarımızla birlikte buna gücümüz de yeter, gönlümüzde de yeter. Sporcu kimliğimle şimdiye kadar ağzımdan çıkan her sözün sahibi oldum. Nadık Vadisi Projesi’nin sahibi bensem bu projeyi hayata geçireceğim. Ben dünyayı gezdim. Tecrübem bu paraları bulmaya yeter de artar bile.

Değerli hemşerilerim işi bilene vereceksiniz. Çorum şuan ki bulunduğu durumu hak etmiyor. Yaşanabilir kentler arasında Çorum 51. Sırada. Oysa benim memleketim 1. sıra olmayı hak ediyor, ilk 10’a girmeyi hak ediyor. Çorum’a bakıyorsunuz, caddeler bakımsız, yollar bakımsız bir tarafta esnafla kavga edilmiş, suya yüzde 110 zam yapılmış, imardan dolayı bir yığın insan burada mağdur edilmiş.

Projelerimizle dopdolu geliyoruz. Müsterih olun, ben yıllarımı belediye başkanlığının çok çok üstünde makamlarda geçirdim. Ne çocuklarımıza haram lokma yedirdik ne de ağır ceza mahkemelerinde yargılandık. Ben geçmişte olduğu gibi sizlerin yüzünü kara çıkartmayacağım. Sizler belediyeye giren her kuruşu, belediyeden çıkan her kuruşu resmi internet sitesinden görebileceksiniz. Çünkü biz harama hiç tevessül etmedik, etmeyeceğiz de. Hiç merak etmeyin hemşerilerim hani şu ahalinin üzerinde olan korku tüneli var ya, kimse kimseyle telefonla görüşemiyor da yan yana gelelim diyor ya arkadaşlar bu korkuya kendileri de kapılmış olacak ya hakkımızda sağda solda dedikodu yapıp CHP Belediyeyi alırsa yardımları kesecek diyorlarmış. Belediyeler Kanununda var ihtiyaç sahibi vatandaşlara onurları kırılmadan yardım yapılır diye, yahu bu kanun varken hangi belediye başkanı yardımları keser ki? Yardımlar katlanarak artacak hem de insan onuruna yakışır bir şekilde gizlilik esasına dayanılarak yapılacak. Bizim sözümüz namusumdur ve verdiğimiz sözü mutlaka yerine getiririz.

Bizler vicdanları sızlatacak hiçbir projenin altına imzamızı atmayacağız. Çorum’da herkese zulmedilen kapıları kapanmış bir belediye görüyorsunuz burada. Bizim yaptığımız projelerin tamamı hepsi istidama dayalı. Yaptığımız projeler sayesinde birçok gencimiz iş sahibi olacak. Belediyede çalışan işçileri tehdit ediyorlarmış, CHP Belediyeyi alırsa sizleri işten çıkaracak diye işçilere korku salıyorlarmış. Biz şimdiye kadar kimseyi ekmeğinden etmedik, üstüne birçok kişiye ekmek verdik. Bunların bu meseleler seçim taktikleri hep biz biliyoruz. CHP belediyeye gelirse sizi ekmeğinizden eder diyorlar. Değerli hemşerilerim siz hiç merak etmeyin biz bu belediye başkanlığı makamını ve koltuklarını gördük de geliyoruz. Benim amacım canım memleketimi şu bulunduğu hiç de hak etmediği durumdan çıkarıp sıçratmak.”
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:04
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:00

Gelişmelerden Haberdar Olun

@