Projeler gençlerle hayat buluyor

Gençlik merkezlerinin projeleri gönüllülerle hayat buluyor. Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi projelerini tanıttı.

Güncel 16.10.2017, 22:50
714
Projeler gençlerle hayat buluyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yer alan Gençlik Merkezleri gençlerin gelişimine yardımcı olmak, milli ve manevi değerlerine ve geçmişine bağlı, dünyanın geleceğine yön veren şuurlu bir gençlik yetişmesine katkı sağlamak adına 81 ilde gençlere hizmet veriliyor. Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Gençlik Merkezleri gençlerin sosyal yönlerini geliştirecekleri; kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle serbest zamanlarını etkili ve verimli geçirmelerini sağlayacakları merkezlerdir. Bu kapsamda İlimizde Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi koordinesinde gerçekleşen “Okuma Halkaları”, “Gençlerin İyilik Ağacı” ve “Merkezim Her Yerde” projeleri gençlik liderleri ve gönüllü gençler ile birlikte gerçekleşmeye devam etmektedir” denildi.

Açıklamada projeler hakkında şu bilgiler verildi:

KİTAP OKUMA HALKALARI

“Kitap Okuma Halkaları” faaliyeti ile içinde yaşadığı kültürün değerlerini bilen ve onlara sahip çıkan bireyler oluşmasına katkı sağlayacak kitaplarla gençlerin okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olmak; düzenlenen kitap kritikleri ile gençlerin muhakeme, kendini ifade edebilme ve topluluk önünde konuşma yapabilme yeteneğini geliştirmek hedeflenmektedir. Ortaokul, lise ve yüksekokul öğrencileri başta olmak üzere gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, analitik düşünen, konuşmaları doğru şekilde algılayabilen ve aktarabilen, olayları ve olguları yorumlayabilen, sorgulayan, tartışan, milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Gençler gençlik merkezinden ücretsiz temin edeceği kitaplarla bu projede yer alabilmektedir.

MERKEZİM HER YERDE

“Mevcut durum göstergelerine göre Gençlik Merkezlerinde daha çok gence hizmet verebilecek bir potansiyel olmakla birlikte çeşitli sebeplerle Gençlik Merkezine ulaşamayan gençler bu imkânlardan yararlanamamaktadır. Merkezim Her Yerde uygulamaları, bünyesindeki projeler ve faaliyetlerle Gençlik Merkezlerinin gençlik faaliyetlerini kendi mekân sınırlarının ötesine taşıyarak daha çok gence ulaşmayı amaçlamaktadır. Gençlik Merkezine ulaşamayan, faaliyetleri konusunda bilgisi olmayan, bu faaliyetlere katılmamış, imkânlarından yararlanmak isteyen gençler başta olmak üzere bütün gençler ve diğer vatandaşlar bu faaliyetlerin hedef kitlesidir. Merkezim Her Yerde uygulamaları gençler ile Gençlik Merkezleri arasında bir köprü vazifesi görecek olup, gençler arasında fırsat eşitliği sağlamayı esas almaktadır.”

GENÇLERİN İYİLİK AĞACI

“Ülkemiz gençliğinin yerel ve evrensel sorunlara karşı duyarlılığının arttırılması, bu sorunların çözümünde aktif olarak yer almalarının ve kendi akranları başta olmak üzere toplumun her kesiminden insanla etkili iletişim kurmalarının sağlanması, gençlerin topluma karşı sorumluluk duygularının geliştirilerek iyilik yapmalarının alışkanlık haline dönüştürülmesi, ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yer alan gençlik merkezleri başta olmak üzere gençliğe yönelik diğer alanların da aktif olarak kullanılması amacıyla uygulanmaya alınmıştır.”

PROJELER GÖNÜLLÜ GENÇLERLE HAYAT BULDU

“Gençlerin iyilik ağacı projesinin alt türevi olan genç dönüşüm projesi çerçevesinde “Tek Kullanımlık Sanma, Çöpe Atmaya Kalkma” sloganıyla yola çıkan gençler; büyük ilgi gösterdikleri bu projede toplanan kırtasiye setlerini Mahmut Atalay Gençlik Merkezi önderliğinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam etmektedir.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@