“Proje odaklı düşünme sistematiğini benimsemeliyiz”

Hitit Üniversitesi tarafından Sürekli Eğitim Merkezi’nde ücretsiz Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi gerçekleştirildi.

Güncel 13.05.2014, 22:32 13.05.2014, 22:33
611
“Proje odaklı düşünme sistematiğini benimsemeliyiz”

Hitit Üniversitesi tarafından Sürekli Eğitim Merkezi’nde ücretsiz Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi gerçekleştirildi.

Çorum ve çevre illerden gelen yoğun talepler doğrultusunda başvuru sayısının 100’ün üzerine ulaştığı eğitime; öğretim elemanları, kamu sektöründen temsilciler ve sivil toplum örgütü temsilcileri tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Proje Koordinasyon Birimi Eşbaşkanı Mehmet Aydınkal’ın yönetiminde ve 60 kişinin kabul edildiği ilk grup eğitimlerde ülkede Avrupa Birliği tarafından finanse edilen projeler, programlar ve hibe imkanları, mevcut durum analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, hibe programları, başvuru formları ve eklerinin hazırlanması konularında eğitim verildi.

Üniversite öğretim elemanları tarafından projelerde faaliyet bütçesinin oluşturulması, gerekçelendirme ve fon kaynakları hakkında bilgiler verildi. Proje Koordinasyon Birimi personeli Erhan Şahin de Erasmus+ ve Eurodesk konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Eğitim programını ziyaret eden Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, proje odaklı düşünme sistematiğinin benimsenmesinin hızla gelişen dünyada kişiler ve kurumlar tarafından zorunlu hale geldiğini, üniversitenin bu eğitimlere devam ederek Çorum ve çevre illerde yeterli farkındalığın sağlanması ve donanımın oluşturulması için her türlü destek ve iş birliğine hazır olduğunu dile getirdi.

Eğitimin sonunda katılımcılar tarafından doldurulan anketlere verilen cevaplarda, eğitimin gayet başarılı geçtiği, kendi kişisel ve kurumsal kapasitelerini artırmada destekleyici olduğu ve proje yazma konusundaki önyargılarının büyük ölçüde kırıldığı görüldü.

İlk grupta 60 kişiyle biten eğitimlerin ikinci grubuna kısa sürede başlanacak.
(Kemal YOLYAPAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
kapalı
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@