Prof. Dr. Reha Metin Alkan: “Teknolojik gelişmeleri yakından takip edin”

Alkan, bilgi çağının yaşandığı günümüzde bilimsel ve teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini belirterek, “Tüm dünyada çok hızlı ve muazzam bir şekilde teknoloji gelişiyor. Bilim, teknoloji ve diğer konularda çok çalışmalı ve zengin olmalıyız. Elimizdeki imkânları çok iyi değerlendirerek başarılı çalışmalar yapmalıyız” dedi.

Güncel 25.02.2016, 23:44 25.02.2016, 23:47
647
Prof. Dr. Reha Metin Alkan: “Teknolojik gelişmeleri yakından takip edin”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Kredi ve Yurtlar İl Müdürlüğü’nce sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında düzenlenen “Kariyer Sohbetleri” çerçevesinde KYK Osmancık Öğrenci Yurdu’nda “Yeni Dünya Düzeni, Küreselleşme ve Bilinçaltı Mesajları” başlıklı konferans verdi.
Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Osmancık Kaymakamı Cemalettin Demircioğlu, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tolga Çırak ve KYK Osmancık Öğrenci Yurt Müdürü Şevket Anar ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Dünyada her geçen gün küresel boyutta hızlı bir değişimin ve başta finans ve teknoloji olmak üzere pek çok alanda bir mücadelenin yaşandığını ifade eden Alkan, bilgi çağının yaşandığı günümüzde bilimsel ve teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini belirterek, “Tüm dünyada çok hızlı ve muazzam bir şekilde teknoloji gelişiyor. Bilim, teknoloji ve diğer konularda çok çalışmalı ve zengin olmalıyız. Elimizdeki imkânları çok iyi değerlendirerek başarılı çalışmalar yapmalıyız” dedi.
Teknolojinin gelişmesiyle fiziksel sınırların her geçen gün daha da ortadan kalktığına dikkat çekerek, çalışmaların dünya ölçeğinde yapılmasının altını çizen Alkan, ülkemizde nitelikli, kaliteli ve topluma yarar sağlayan çalışmalar yapmak için birçok fırsatın olduğunu ifade etti. Başarıya ulaşma noktasında mazeret üretmenin bir çözüm olmadığını dile getiren Alkan, başarı için kararlı, azimli ve planlı çok çalışmanın büyük önem arz ettiğini vurguladı.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@