Prof. Dr. Mustafa Akaydın: “Ülke vahim bir süreçten geçiyor”

Antalya’da seçimi kazanmasının Recep Tayyip Erdoğan tarafından affedilemediğini ve 2009’dan beri üzerinde bir algı yönetimi oluşturulmaya çalışıldığını söyleyen Akaydın, “Çorumlu hemşehrilerim şunu bilsinler ki bugüne kadar boğazımdan en ufak bir haram lokma geçmedi. Yanlış ve usulsüz hiçbir işim olmadı.” diye konuştu.

Güncel 28.12.2015, 01:47 28.12.2015, 01:47
727
Prof. Dr. Mustafa Akaydın: “Ülke vahim bir süreçten geçiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Türkiye’nin önemli bir dönemeçten geçtiğini belirterek yaşanan sorunların çözümünün CHP’nin tek başına iktidarıyla mümkün olduğunu söyledi.
CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetinin ayrıştırıcı politikaları yüzünden ülkenin bölünme noktasına geldiğini dile getirdi. CHP İl Kongresi’nde divan başkanlığı yapan hemşehrimiz Prof. Dr. Akaydın, ilk olarak partililere geçmişinden bahsetti. 2009 yılına kadar siyasete girmediğini ancak ailesinden dedelerinin Çorum’un 3 ve 10. Belediye Başkanı olduğunu, babasının ise milletvekilliği yaptığını hatırlattı.
Çorum’u asla unutmadığını, bu seçimi kimin kazandığının önemi olmadığını anlatarak kişi olarak biraz kötü anılarla değerlendirilmiş bir siyasetçi olduğunu söyleyen Akaydın, “Ben siyasetçi bir aileden gelmeme rağmen 2009 yılına kadar siyasete girmedim. Sayın Abdullah Gül’ün atamaması nedeniyle ile siyasete atıldım. Recep Tayyip Erdoğan 2009 yılında Antalya’da seçimi kazanmamızı affetmedi. O günden bugüne kadar üzerimde AK Parti tarafından bir algı yönetimi uygulanıyor. Sürekli benim üzerime yükleniyor. Antalya’da 10 binin üzerinde Çorumlu yaşamaktadır. Buraya onların sevgi ve selamları ile geldim. Ama Çorumlu hemşehrilerim şunu bilsinler ki bugüne kadar boğazımdan en ufak bir haram lokma geçmedi. Yanlış ve usulsüz hiçbir işim olmadı. Bunların tamamı algı yönetimidir” diye konuştu.
Türkiye’nin vahim bir süreçten geçtiğini anlatarak Çorum, Maraş, Sivas, Suruç ve son olarak Ankara saldırılarında hayatını kaybedenleri rahmetle yad eden Akaydın, “Türkiye Recep Tayyip Erdoğan’ın bölücü, ayrıştırıcı politikaları yüzünden ayrışma noktasına gelmiştir. Türkiye’nin başında büyük bir bela var. Bizi bu coğrafyadaki 55 İslam ülkesinden ayıran en önemli fark ise Mustafa Kemal Atatürk, onun devrimleri ve laikliktir. Biz bugün eğer demokratik bir ülke isek bunu Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Böyle bir dehanın kurucusu olduğu bir partinin üyesi olmaktan da gurur duyuyoruz. Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sıkı sıkıya bağlanmamız, sahip çıkmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Türkiye'nin Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetinden kurtulması için CHP'lilerin var gücüyle iktidar olmaya odaklanması ve ülke yönetiminde söz sahibi olması gerektiğini sözlerine ekledi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@