Prof. Dr. Alkan, yabancı öğrencilerle bir araya geldi

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversite’de öğrenim görmeye gelen uluslararası öğrencilerle bir araya geldi. Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bıyık, Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Gökçe Merey, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Ömer Çırak ve Okt. Mehmet Aydınkal da hazır bulundular.

Güncel 16.12.2017, 00:19
600
Prof. Dr. Alkan, yabancı öğrencilerle bir araya geldi

Uluslararası öğrencilerle tanışmak, sorunlarını dinlemek ve bunlara ilişkin çözümlerin ele alındığı görüşmede Rektör Reha Metin Alkan, tüm öğrencilere imkânlar dâhilinde her türlü maddi ve manevi desteğe hazır olduklarını söyledi.

Çorum’da yaşamanın avantajlarına değinen Rektör Alkan, “200 civarında uluslararası öğrencimiz var. Dünyanın pek çok ülkesinden arkadaşlarımızla beraberiz. Sizlerle olmak çok güzel, hem Çorum hem de Üniversitemiz için büyük bir motivasyon sağlıyor. Karşılaştığınız sorunlar olabilir ancak bu sorunlar dünyanın her yerinde var. Öncelikle belirtmek isterim ki Üniversite olarak her türlü altyapıya sahipsiniz. Aynı zamanda Çorum’da yaşamak ve geçinmek büyük şehirlere oranla büyük bir fırsat. Bu nedenle bu şehirde maksimum bilgiyi almaya gayret edin. Bizler de elimizden geldiğince sizlere destek vermeye hazırız.” diye konuştu.

Prof. Dr. Alkan ayrıca uluslararası öğrencilerin öğrenimlerine yüksek lisans ve doktora programlarında da devam edebileceklerini hatırlatarak, uluslararası öğrenci kontenjanının açıldığını ve yabancı öğrencilerin aynı zamanda Sürekli Eğitim Merkezinde (HİTİTSEM) verilen çeşitli kurslardan da yararlanabileceklerini açıkladı.

Toplantıda ayrıca Erasmus Haraketliliği ve tamamı İngilizce verilecek “Girişimcilik” dersi gibi konularda bilgi verilerek, Uluslararası Öğrenci Festivali’nin yapılması konusunda görüş alışverişinde de bulunuldu.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:42
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:48
Yatsı 21:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@