Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili “Kültüre yeterince ödenek ayrılmıyor”

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, katıldığı Kültür Sohbetleri’nde Çorumlu kültür ve sanat dostlarıyla bir araya geldi. Prof. Bilgili, Türkiye’de hiçbir dönem kültüre yeterince bütçe ayrılmamasından yakındı.

Güncel 21.11.2014, 16:04 21.11.2014, 16:00
1612
Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili “Kültüre yeterince ödenek ayrılmıyor”
Çorum Valiliği himayesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kültür Sohbetleri” başladı.

Dün akşam Hasan Paşa Yazma Eser Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen etkinliğin ilk konuğu, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili oldu.

“Şehir ve Kültür” konusunun işlendiği sohbet programına 19. Dönem Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru, akademisyenler ile Çorumlu bazı eğitimci ve yazarlar izleyici olarak katıldı.

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Türkiye’de kültür ve sanatın hak ettiği ilgi ve değeri görmediğini belirterek, “Bugüne kadar görev yapan tüm Hükûmetler’i de içine katarak söylüyorum ki maalesef ülkemizde kültüre yeterince ödenek ayrılmamıştır, bu dönemde de gereken pay verilmemiştir.” dedi.

Şehirlerin kültürlerini kayıt altına alarak, gelecek kuşaklara aktarılmasının önemine vurgu yapan Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, bu konuda İl Kültür Müdürlükleri’nin Belediyelerle işbirliği yapmalarını önerdi.

Etkinlik, bazı katılımcıların görüşlerini aktarması ve Bilgili’nin soruları yanıtlamasıyla sona erdi.


(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@