Prof. Alkan’dan teröre sert tepki

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, son aylarda artan terör olaylarına tepki gösterdi.

Prof. Alkan’dan teröre sert tepki

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, son aylarda artan terör olaylarına tepki gösterdi.

22 Ağustos 2016 Pazartesi 20:26
Prof. Alkan’dan teröre sert tepki
Gaziantep’in Şahinbey İlçesi’nde bir düğün salonunda 12-14 yaşlarında bir canlı bomba tarafından gerçekleştirilen terör saldırısında 54 vatandaşımızın şehit olduğunu ve çok sayıda vatandaşın ise yaralandığını hatırlatan Prof. Dr. Reha Metin Alkan, “Terörün her türlüsünü lanetliyoruz” dedi.
Bombalı saldırının milletin birliğine, vatanın bölünmez bütünlüğüne yapılan insanlık dışı bir saldırı olduğunu ifade eden Rektör Alkan yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:
“Birliğimizi, beraberliğimizi daim kılmak suretiyle de tüm bu terör belasının üzerine birlikte gitmemiz gerekiyor. Bu terör nereden gelirse gelsin, bizim için değişmiyor. Bunların dini, milleti, ırkı, vatanı söz konusu değildir. Türkiye olarak da bizler tüm gücümüzle ve 15 Temmuz'da olduğu gibi milletimizle el ele, omuz omuza vererek bunların üzerine gideceğiz.
Kopmayan bir kardeşlik bağı ile asırlardır yaşadığımız bu topraklarda; ülkemizin istikrarını hedef alan, birliğimizi ve huzurumuzu bozmaya yönelik hareket eden şer odaklarınca düzenlenen kalleş saldırılar ve teröre karşı, kardeşlik ve dayanışma duygularımızdan taviz vermeden, sabırla dimdik ayakta kalmaya devam edeceğiz. Unutulmamalıdır ki menfur saldırılardan medet umanlar, hain planlarıyla asla emellerine ulaşamayacaklardır.
Bu duygu ve düşüncelerle, şehit olan masum vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, şehit yakını ailelerimiz ile milletimize sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” (Haber Merkezi) 
Son Güncelleme: 22.08.2016 20:27