“Polisimiz, halkın güvenle sığındığı şefkat kapısıdır”

Ak Parti Çorum İl Başkanı Av.Yusuf Ahlatcı, 10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Güncel 10.04.2019, 21:39
274
“Polisimiz, halkın güvenle sığındığı şefkat kapısıdır”

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin, Türkiye'nin huzur, güven ve istikrarının güvencesi olan Türk polis teşkilatının 174.kuruluş yıl dönümünü kutlayan Ahlatcı, hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin devamını kendine ilke edinen, anayasa ve yasalara sadakatle, gece gündüz fedakarca görev yapan emniyet teşkilatının, halkın güvenle sığındığı bir şefkat kapısı olduğunu belirtti.

İl Başkanı Ahlatcı, toplumda huzur ve güven ortamının sağlanması, kamu düzeninin korunması, suç önleyici tedbirlerin alınması ve faillerin adalete teslim edilmesi gibi hayati öneme haiz görevleri yerine getiren Türk polis teşkilatının, vatandaşlarla omuz omuza geçen 174. yılın bilgi ve tecrübesiyle hizmet kalitesini her geçen gün artırdığına dikkati çekerek şunları kaydetti:

"Büyük fedakarlık, sabır, cesaret ve kahramanlıkla, aziz milletimizin, barış ve emniyet içinde yaşaması için üstün bir vazife anlayışıyla hizmet veren emniyet teşkilatımız, terör ve örgütlü suçlarla mücadelede ortaya koyduğu başarıyla hepimizi gururlandırmaktadır. Türk polis teşkilatımız, hakka, hukuka, vicdana ve ahlaka uygun şekilde görev yapan emniyet görevlilerimiz sayesinde, milletimizin huzur ve güven kaynağı olmaya devam etmektedir. Türk polis teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm emniyet mensuplarımıza başarılar diliyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum." (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@