“Partideki değişiklik hayırlı olacak”

Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanı M. Yavuz Ünlü, Milliyetçi Hareket Partisi’nden başka hiçbir siyasi partinin listesi, programı, tüzüğü, ilkesi ve idealinin kendisini ve ülkücüleri alakadar etmediğini ifade etti.

Güncel 26.04.2018, 20:09
389
“Partideki değişiklik hayırlı olacak”

“Hangi partiden kaç vekil hangi partiye transfer olmuş, hangi partilerin genel başkanları hangi partinin çatısı altında erimiş umurumda değil. Ben Ülkücüyüm; binlerce yıllık Türk töresinin, Türk'ün karakteri olan nizam-ı alem ülküsünün, Türk Cihan Hakimiyeti Mefkuresi'nin fikri esasını oluşturduğu MHP'nin dışında kalan her siyasi parti (HDP ve türevleri olan parti görünümlü terörist yuvaları hariç) benim için ötekidir” diyen Ünlü, bir ülkücü olarak, MHP’nin; Başbuğ Alparslan Türkeş’in, Lider Devlet Bahçeli’nin ilkelerinden, ideallerinden, değerlerinden ödün vermediği müddetçe de ömür boyu bu hareketin bir parçası olabilmeyi şeref kabul edeceğini söyledi.

Yüklerinden kurtulmuş, parazitlerden arınmış MHP'de ülkücülerin mutlak söz sahibi olmasıyla hareketin gücüne güç katacak, sonra devleti yöneten kadroların ülkücülerden oluşacağını kaydeden Yavuz Ünlü, “İşte o zaman vatanın sükûna, devletin huzura, milletin refaha kavuşacağı günler gelecektir. Partimizde yapılan temizlik inşallah hayırlara vesile olacak, ülkü bilmezlerin uzaklaşmasıyla özlenen gerçekleşecek, Ülkücüler fikir otağımızda yerini alacaktır. Yapılan son genel kuruldaki manzara teşkilat adına son derece olumludur. İnşallah önümüzdeki milletvekili seçimlerinde de Ocaklı arkadaşlarımız listelerin ilk sırasında yerini alarak önce harekete, sonra millete memlekete hizmet edebilme imkanı bulacaktır. Önümüzdeki yoğun süreçte mücadele edecek bütün gönüldaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:24
Güneş 07:53
Öğle 12:56
İkindi 15:25
Akşam 17:48
Yatsı 19:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@